Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Na Bemowie i Mokotowie frezowanie, na Pradze "sprzątanie" po metrze. Weekend z utrudnieniami

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  mp
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  ZDM Remont Niepodległości i Połczyńskiej. Utrudnienia

  Przed drogowcami pracowity weekend: na Połczyńskiej i w alei Niepodległości będą wymieniać nawierzchnię. Tramwajarze mają z kolei w planach usuwanie pozostałości torowiska na Jagiellońskiej. Wszystkie te prace wiążą się z objazdami i utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

  W weekend Zarząd Dróg Miejskich dokończy wymianę nawierzchni południowej jezdni Połczyńskiej (w kierunku centrum). Nowy asfalt pojawi się na 650-metrowym odcinku od Szeligowskiej do Rotundy.

  Ratusz poinformował o utrudnieniach związanych z remontem: od godziny 22 w piątek do poniedziałku do godziny 4, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia tej drogi na odcinku od Lazurowej do Dźwigowej. Od skrzyżowania z Lazurową utrzymany będzie wyłącznie dojazd, jednym pasem, do ulicy Szeligowskiej. Dalej ulica będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

  Na czas robót połączenie z Połczyńską stracą ulice: Nowej Huty i Rotundy. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Lazurową, Człuchowską i Powstańców Śląskich lub aleją 4 Czerwca 1989r. – Chrościckiego – Świerszcza – Globusową – Dźwigową. Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cmentarz Wolski) pojadą objazdem ulicami: Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dworca Centralnego, będą kursowały ulicą Powstańców Śląskich.

  Połczyńska - objazd zamkniętego odcinka
  ZDM

  Utrudnienia w alei Niepodległości

  W weekend drogowcy będą też pracowali na skrzyżowaniu alei Niepodległości i Stefana Batorego. Po północnej stronie skrzyżowania powstaje nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Z kolei kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z aleję Niepodległości w obu kierunkach. W ramach tych prac wymieniona zostanie również nawierzchnia na skrzyżowaniu.

  W związku z robotami od godziny 22 w piątek do godziny 6 w poniedziałek wyłączona z ruchu będzie wschodnia (w kierunku centrum) jezdnia alei Niepodległości od Rakowieckiej wraz ze wschodnią częścią skrzyżowania z ulicą Stefana Batorego. Kierowcy jadący ulicą Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będą musieli skręcić w prawo w aleję Niepodległości, natomiast ci jadący Rakowiecką nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w aleję Niepodległości w kierunku centrum. Dla jadących aleją Niepodległości od strony centrum umożliwiony zostanie skręt w lewo w Rakowiecką. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Madalińskiego lub Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego lub Żwirki i Wigury do Wawelskiej.

  Podczas prac zostanie utrzymany ruch tramwajowy. Autobusy linii 119, w kierunku pętli Rakowiecka-Sanktuarium, z Rakowieckiej skręcą w aleję Niepodległości, następnie w Madalińskiego, Boboli i dojadą do swojej trasy na Rakowieckiej. Dla autobusów linii: 167, 174, 200, N34 i N36, jadących w kierunku centrum, będzie obowiązywała trasa objazdowa biegnąca ulicami: Puławska – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej.

  Aleja Niepodległości - objazd zamkniętego odcinka
  ZDM

  A na Jagiellońskiej tramwajarze

  W weekend Tramwaje Warszawskie dokończą prace związane z usunięciem pozostałości tymczasowego torowiska w ulicy Jagiellońskiej, którym jeździły tramwaje w czasie budowy metra na placu Wileńskim.

  Od godziny 6 w sobotę sobotę do poniedziałku do godziny 4 zamknięty będzie wlot ulicy św. Cyryla i Metodego. Autobusy linii 509, jadące w kierunku Nowodworów, pojadą prosto Targową do Ratuszowej. W kierunku Gocławia będą kursowały przez Hallera i dalej ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Wileńską do Targowej. Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku Dworca Centralnego) będą jeździły ulicami Inżynierską i Wileńską.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zwężeniu do dwóch pasów ulicy Górczewskiej:

  Przebudowa Górczewskiej

  "Górczewska będzie miała po dwa pasy ruchu"Mateusz Szmeter / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  mp