Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Na Bemowie i Mokotowie frezowanie, na Pradze "sprzątanie" po metrze. Weekend z utrudnieniami

Warszawa | Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDM Remont Niepodległości i Połczyńskiej. Utrudnienia

Przed drogowcami pracowity weekend: na Połczyńskiej i w alei Niepodległości będą wymieniać nawierzchnię. Tramwajarze mają z kolei w planach usuwanie pozostałości torowiska na Jagiellońskiej. Wszystkie te prace wiążą się z objazdami i utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

W weekend Zarząd Dróg Miejskich dokończy wymianę nawierzchni południowej jezdni Połczyńskiej (w kierunku centrum). Nowy asfalt pojawi się na 650-metrowym odcinku od Szeligowskiej do Rotundy.

Ratusz poinformował o utrudnieniach związanych z remontem: od godziny 22 w piątek do poniedziałku do godziny 4, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia tej drogi na odcinku od Lazurowej do Dźwigowej. Od skrzyżowania z Lazurową utrzymany będzie wyłącznie dojazd, jednym pasem, do ulicy Szeligowskiej. Dalej ulica będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Na czas robót połączenie z Połczyńską stracą ulice: Nowej Huty i Rotundy. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Lazurową, Człuchowską i Powstańców Śląskich lub aleją 4 Czerwca 1989r. – Chrościckiego – Świerszcza – Globusową – Dźwigową. Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cmentarz Wolski) pojadą objazdem ulicami: Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dworca Centralnego, będą kursowały ulicą Powstańców Śląskich.

Połczyńska - objazd zamkniętego odcinka
ZDM

Utrudnienia w alei Niepodległości

W weekend drogowcy będą też pracowali na skrzyżowaniu alei Niepodległości i Stefana Batorego. Po północnej stronie skrzyżowania powstaje nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Z kolei kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z aleję Niepodległości w obu kierunkach. W ramach tych prac wymieniona zostanie również nawierzchnia na skrzyżowaniu.

W związku z robotami od godziny 22 w piątek do godziny 6 w poniedziałek wyłączona z ruchu będzie wschodnia (w kierunku centrum) jezdnia alei Niepodległości od Rakowieckiej wraz ze wschodnią częścią skrzyżowania z ulicą Stefana Batorego. Kierowcy jadący ulicą Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będą musieli skręcić w prawo w aleję Niepodległości, natomiast ci jadący Rakowiecką nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w aleję Niepodległości w kierunku centrum. Dla jadących aleją Niepodległości od strony centrum umożliwiony zostanie skręt w lewo w Rakowiecką. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Madalińskiego lub Rakowiecka – Puławska – Waryńskiego lub Żwirki i Wigury do Wawelskiej.

Podczas prac zostanie utrzymany ruch tramwajowy. Autobusy linii 119, w kierunku pętli Rakowiecka-Sanktuarium, z Rakowieckiej skręcą w aleję Niepodległości, następnie w Madalińskiego, Boboli i dojadą do swojej trasy na Rakowieckiej. Dla autobusów linii: 167, 174, 200, N34 i N36, jadących w kierunku centrum, będzie obowiązywała trasa objazdowa biegnąca ulicami: Puławska – Waryńskiego – aleja Armii Ludowej.

Aleja Niepodległości - objazd zamkniętego odcinka
ZDM

A na Jagiellońskiej tramwajarze

W weekend Tramwaje Warszawskie dokończą prace związane z usunięciem pozostałości tymczasowego torowiska w ulicy Jagiellońskiej, którym jeździły tramwaje w czasie budowy metra na placu Wileńskim.

Od godziny 6 w sobotę sobotę do poniedziałku do godziny 4 zamknięty będzie wlot ulicy św. Cyryla i Metodego. Autobusy linii 509, jadące w kierunku Nowodworów, pojadą prosto Targową do Ratuszowej. W kierunku Gocławia będą kursowały przez Hallera i dalej ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Wileńską do Targowej. Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku Dworca Centralnego) będą jeździły ulicami Inżynierską i Wileńską.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zwężeniu do dwóch pasów ulicy Górczewskiej:

Przebudowa Górczewskiej

"Górczewska będzie miała po dwa pasy ruchu"Mateusz Szmeter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp