Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Prezenty na ostatnią chwilę? Sprawdź godziny pracy marketów i galerii handlowych przed świętami i w Wigilię

Najnowsze

Autor:
mp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPrezent na ostatnią chwilę? Sprawdź godziny godziny otwarcia sklepów

W wigilię markety i galerie handlowe też pracują, tyle, że znacznie krócej. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy można zrobić zakupy tuż przed Bożym Narodzeniem.

W przedświąteczną niedzielę 22 grudnia sklepy będą otwarte. Wynika to z przepisów, które przewidują, że handel jest dozwolony w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Sklepy w Wigilię będą otwarte, jednak na zakupy będziemy mieli mniej czasu. 25 i 26 grudnia sklepy będą zamknięte.

Zakupy przed świętami

W piątek, sobotę, niedzielę i poniedziałek część galerii i marketów będzie pracować dłużej. Poniżej wyszczególniliśmy właśnie te miejsca, które pracują niestandardowo w tych dniach.

Złote Tarasy w piątek, sobotę i poniedziałek zapraszają na zakupy od godziny 9 do 23. Dłużej będzie pracować też Westfield Arkadia - w piątek, sobotę i poniedziałek od 10 do 23. Godziny pracy przed świętami wydłuży Atrium Promenada. Zakupy w piątek, sobotę i poniedziałek będzie można zrobić między 10 a 22. W tych samych godzinach otwarte będzie Atrium Targówek.

Biedronka zapowiada, że w poniedziałek godziny pracy sklepów będę wydłużone co najmniej do 22. Część placówek, która normalnie jest czynna do późna na przykład do 23, tego dnia będzie pracować jeszcze dłużej. Kaufland zastosował nieco inną zasadę - w sobotę i niedzielę markety będą czynne od godziny 7 do 24, zaś w poniedziałek w standardowych godzinach. Leclerc Ursynów w niedzielę i poniedziałek będzie otwarty od 8 do 22.

Wigilia - galerie handlowe

Jeśli chcemy zrobić zakupy w ostatniej chwili tuż przed wigilią, trzeba się pospieszyć. Zdecydowana większość galerii i marketów zamyka się w tym dniu o godzinie 13.

Złote Tarasy - będą otwarte od godziny 9 do 13; Galeria Mokotów - od godziny 10 do 13; Blue City - od godziny 10 do 14; Galeria Młociny - od godziny 10 do 13; Sadyba Best Mall - od godziny 10 do 13; Westfield Arkadia - od godziny 10 do 13; Galeria Wileńska - od godziny 9 do 13; Atrium Targówek - od godziny 10 do 13; Atrium Promenada - od godziny 10 do 13; Atrium Reduta - od godziny 9 do 13; Klif - od godziny 9 do 13.

Wigilia - markety

Krócej będą też czynne supermarkety.

Biedronka - kończy pracę o godzinie 13; Lidl - o 12.30; Carrefour - o 13; Kaufland - o 13. Tesco - o 13. Aldi – o 13. Leclerc - o 13. Selgros - o 13.

W przypadku sklepów typu Żabka i Carrefour Express decyzje, czy i w których godzinach sklepy będą otwarte w okresie świątecznym, podejmą sami ajenci. Informacji należy szukać na drzwiach wejściowych poszczególnych sklepów.

Do której godziny sklepy i galerie będą otwarte w Wigilię 2019?Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/pm

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl