Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Akcja saperów w Forcie Włochy. Ekipa budowlana odkryła kilkanaście pocisków

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSaperzy wywieźli niewybuchy z Fortu V Włochy

Podczas prac remontowych przy zabytkowym forcie ekipa budowlana natknęła się na kilkanaście pocisków artyleryjskich. Na miejsce zostali wezwani saperzy z Kazunia.

"Podczas prac związanych z rewitalizacją Fortu V Włochy natrafiono na niewypały. Cały teren otoczono przez policję, na miejsce przybył patrol saperski" - brzmiała wiadomość, którą otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację o akcji we Włochach potwierdził Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. Jak sprecyzował, interwencja miała miejsce pod adresem Na Krańcu 3. - Zabezpieczaliśmy teren w związku z tym, że pracownicy budowy poinformowali nas, że przy wykopie znaleziono niewybuchy. Okazało się, że są to pociski artyleryjskie: 10 sztuk kalibru 47 milimetrów oraz osiem sztuk kalibru 75 milimetrów - przekazał policjant.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu. Pociski zostały zabezpieczone i wywiezione. - Nasze działania zakończyły się o godzinie 13.38. Nie było konieczności ewakuacji pobliskich mieszkańców - dodał Florczak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl