Umowa na koncepcję obwodnicy Konstancina podpisana

archiwum TVNKonstancin czeka na obwodnicę

W ciągu najbliższych 15 miesięcy ma powstać koncepcja przebiegu obwodnicy Konstancina Jeziorny. To kolejne podejście do sporządzenia tego kluczowego dokumentu. Sprawa poprzedniego skończyła się w sądzie.

W samo południe urzędnicy z urzędu marszałkowskiego i gminy podpisali umowę na stworzenie koncepcji, która ma pokazywać warianty budowy obwodnicy. - Podpisaliśmy umowę z wybraną w przetargu firmą Mosty Katowice. Opiewa na 712 tysięcy złotych - mówi Monika Burdon, rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Konsultacje i decyzja

Przez rok i trzy miesiące firma będzie musiała stworzyć koncepcję przebiegu trasy, która od wschodu ominie Konstancin. Później przyjdzie czas na skonsultowanie jej z mieszkańcami i uzyskanie decyzji środowiskowej. - Następnie będzie możliwość przygotowania projektu budowlanego i sama budowa - wyjaśnia Burdon.

Plany obejmują stworzenie nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 724 na odcinku od granicy Warszawy i miasta Konstancin-Jeziorna, do nowego przebiegu drogi krajowej nr 79 na terenie gminy Góra Kalwaria.

Przybliżonych terminów rozpoczęcie prac budowlanych urzędnicy na razie nie chcą podawać. Tym bardziej, że już jedno podejście do stworzenia koncepcji obwodnicy było. - W ostatnich latach podjęliśmy próbę przygotowania koncepcji tej obwodnicy, ale ówczesny wykonawca nie zrealizował zadań wynikających z umowy. Nie uzyskał decyzji środowiskowej, która jest kluczowa dla każdej drogowej inwestycji. Sprawa jest w sądzie – wyjaśnia Burdon.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN

Pozostałe wiadomości