Najnowsze

Trzy interwencje LPR. Zabrali potrąconą rowerzystkę do szpitala, wcześniej lecieli do nieprzytomnego mężczyzny

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmigłowiec LPR lądował w poniedziałek w Konstancinie
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plŚmigłowiec LPR lądował w poniedziałek w Konstancinie

Pracowity poniedziałek Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Warszawie i okolicach śmigłowiec ratunkowy był trzykrotnie dysponowany do osób potrzebujących pomocy. Jak dowiedział się nasz reporter, co najmniej w jednym z przypadków brakowało naziemnych karetek pogotowia. Po południu na pokładzie zabrano do szpitala rowerzystkę, potrąconą przez samochód osobowy pod Legionowem.

Do potrącenia rowerzystki doszło przed godziną 15 w miejscowości Łajski w powiecie legionowskim. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-latka jechała rowerem po ciągu pieszo-rowerowym. Została potrącona przez samochód osobowy, który wyjeżdżał z parkingu przy szkole - informuje Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. - Kobieta została zabrana do szpitala z urazem głowy przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodaje.

Zaznacza też, że poszkodowana była przytomna i jej ogólny stan oceniono jako dobry. 

Potrącenie rowerzystki pod LegionowemArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Wcześniej śmigłowiec LPR był między innymi dysponowany do Konstancina-Jeziorny. - Około godziny 11.30 służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który miał spaść ze schodów w jednym z budynków przy ulicy Bielawskiej. Na miejsce został wysłany śmigłowiec LPR z Sokołowa Podlaskiego - relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. Jak ustalił, na miejsce skierowano także naziemną załogę i to ona ostatecznie miała podjąć pacjenta.

- W tym czasie w powiecie piaseczyńskim doszło do kilku innych zdarzeń wymagających interwencji pogotowia i zapewne dlatego dyspozytor zdecydował się na wysłanie śmigłowca - mówi nasz reporter.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy też informację, że śmigłowiec LPR lądował w rejonie ulicy Kędzierskiego na Bemowie. - Było to wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny. Został przekazany naziemnemu zespołowi ratownictwa medycznego - informuje Justyna Sochacka, rzeczniczka LPR.

Rzeczniczka przekazała nam, że dotychczas w poniedziałek LPR interweniował na Mazowszu trzykrotnie.

Lądowanie LPR na Bemowiemegiem / Kontakt 24

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości