Świętokrzyska, Prosta i Sokola przejezdne już we wtorek?

Ulice zostaną oddane do użytku już we wtorek?
Ulice zostaną oddane do użytku już we wtorek?
TVN24/ tvnwarszawa.pl
TVN24/ tvnwarszawa.plUlice zostaną oddane do użytku już we wtorek?

Już w nocy z wtorku na środę mogą zostać oddane do użytku ulice zamknięte na czas budowy centralnego odcinka II linii podziemnej kolejki - przewiduje prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

Chodzi o ciąg ulic Prostej i Świętokrzyskiej (od ulicy Karolkowej do Nowego Światu) oraz ulicę Sokolą (do ulicy Zamoyskiego).

Początkowo ratusz informował, że arterie udostępnione zostaną 1 października, dzień po zakończeniu prac na budowie centralnego odcinka II linii metra.

Ulica Sokola wygląda na gotową
Ulica Sokola wygląda na gotowąLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Jednak we wtorek?

Obecnie wiadomo, że urzędnicy szykują się do otwarcia jeszcze przed środą.

- Liczę na to, że 30 września dostaniemy zgłoszenie gotowości do odbioru. Jeżeli zostanie zgłoszony taki wniosek, na 20.00 (we wtorek - red.) zwołujemy komisję, tak aby o 22.00-23.00 udostępnić ulice do ruchu - zapowiedział w niedzielę Jerzy Lejk, prezes warszawskiego metra.

Świętokrzyska jeszcze w budowie

W poniedziałek rano na Sokolą oraz Świętokrzyską pojechał nasz reporter.

- O ile Sokola wygląda na gotową, to na Świętokrzyskiej jest jeszcze wiele do zrobienia - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Drogowcy jednak pracują pełną parą. Nawet w niedzielę wieczorem można ich było zobaczyć na zamkniętej jeszcze ulicy.

Jak relacjonował w sobotę nasz reporter, prace przy odtwarzaniu skrzyżowania ul. Emilii Plater i Świętokrzyskiej odbywają się wśród pieszych.

Ostatnie prace na Świętokrzyskiej
Ostatnie prace na ŚwiętokrzyskiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Nowa Świętokrzyska

Po otwarciu ulicy Świętokrzyskiej na odcinku do Emilii Plater do dyspozycji kierowców będą trzy pasy w stronę Wisły i dwa do czterech w kierunku Woli. Na dalszym odcinku, do Marszałkowskiej, kierowcy będą mieli po dwa pasy w każdą stronę. - Tuż przed Marszałkowską będą trzy - jeden do jazdy na wprost, oraz po jednym do skrętów w prawo i w lewo – wyjaśnił w rozmowie 24 września Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza. Na odcinku do Nowego Światu kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym, a przy skrętach po dwa.

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj.

Co z Targową?

Nieco później przejezdna ma być ulica Targowa.

- Przejazd przez plac Wileński otwarty zostanie w nocy z 1 na 2 października. Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się z prośbą o jeden dzień zwłoki, ze względu na skoordynowanie komunikacji miejskiej (chodzi o autobusy) - przekazał w poniedziałek Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Tramwaje na Targową wrócą po 20 października.

su/mz

Pozostałe wiadomości