Najnowsze

Pies odgryzł mu nos, pomogli policjanci. "Pojechali na sygnale, zabrali nos, dostarczyli w misce do szpitala"

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
KSPPolicjanci dowieźli nos do szpitala

W Sulejówku pies w typie owczarka niemieckiego rzucił się na mężczyznę i odgryzł mu nos. Poszkodowany trafił do szpitala, ale organ został w domu. Nos miał dostarczyć do szpitala przyjaciel mężczyzny, ale utknął w korku. Na pomoc ruszyli policjanci z Wawra.

Pogryziony trafił do szpitala przy Szaserów. Niestety, w domu w Sulejówku pozostał odgryziony nos. Organ postanowił dowieźć do szpitala przyjaciel rannego mężczyzny. Niestety trafił na godziny szczytu i na niezwykle zatłoczonej trasie. Gdy zauważył patrol policji, poprosił o pomoc.

Radiowozem na sygnale pojechali po nos i zawieźli go lekarzom

Funkcjonariusze z Wawra pracowali właśnie przy rozliczaniu kolizji, ale od razu postanowili pomóc. - Natychmiast zareagowali, czynności związane z przeprowadzaną właśnie interwencją przekazali funkcjonariuszom ruchu drogowego, a sami wspólnie z mężczyzną pojechali po nos - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z komendy na Pradze Południe.

Radiowozem na sygnale pojechali do Sulejówka, zabrali nos, dostarczyli go w misce z wodą do szpitala i przekazali lekarzom. Organ udało się przyszyć, jednak jeszcze nie wiadomo, czy operacja zakończy się całkowitym sukcesem.

Podziękował "w imieniu właściciela nosa"

Przyjaciel pogryzionego mężczyzny podziękował funkcjonariuszom za pomoc. "Dzięki nim w 25 minut jestem z powrotem w szpitalu. Z nosem. W imieniu właściciela nosa bardzo Wam dziękuję" - napisał na Facebooku.

"Sierżant Marek Głowacki i post. Michał Szczepanowski wykonali naprawdę dobrą robotę! Panowie, gratulacje!" - napisano z kolei w oficjalnym komunikacie.

Informowaliśmy również o policyjnym śmigłowcu z sercem na pokładzie:

Policyjny śmigłowiec z sercem na pokładzie
Policyjny śmigłowiec z sercem na pokładzie22.10| Jedyną szansą na przeżycie 40-latka był pilny przeszczep serca. Organ trzeba było jednak przewieźć z województwa pomorskiego do Wrocławia, gdzie leżał pacjent. Pomogli policjanci. Śmigłowcem Balck Hawk przetransportowali serce. policja.pl

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości