Najnowsze

Wyprzedzała na podwójnej ciągłej, tuż przed przejściem dla pieszych

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niebezpieczne wyprzedzanie koło Ostrowi Mazowieckiej
Niebezpieczne wyprzedzanie koło Ostrowi MazowieckiejKWP Radom
wideo 2/3
KWP RadomNiebezpieczne wyprzedzanie koło Ostrowi Mazowieckiej

W miejscowości Sulęcin-Kolonia koło Ostrowi Mazowieckiej kamera samochodowa jednego z kierowców zarejestrowała niebezpieczne wyprzedzanie innego kierowcy po linii podwójnej ciągłej, tuż przed przejściem dla pieszych. Nagranie trafiło do policjantów, którzy ukarali sprawczynię wykroczenia.

Zgłoszenie o niebezpiecznym zachowaniu jednego z kierowców policjanci otrzymali na specjalnie utworzoną w tym celu skrzynkę "Stop Agresji Drogowej", która powstała w wydziale ruchu drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - Kierowca przekazał nagranie z kamery samochodowej. Gdy na początku maja około południa jechał drogą wojewódzką nr 677 w pobliżu miejscowości Sulęcin-Kolonia jego kamera samochodowa zarejestrowała kierowcę audi typu kombi wyprzedzającego na podwójnej ciągłej, tuż przed przejściem dla pieszych - przekazała Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Policjantka z tamtejszej jednostki ustaliła, kto kierował audi. - W ubiegłą środę, 39-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi - poinformowała Laczkowska.

Dodała również, że w 2021 roku na na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej" KWP w Radomiu wpłynęło 507 zgłoszeń. - Policjanci cały czas apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo - podkreśliła Marzena Laczkowska.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP Radom

Pozostałe wiadomości