Remont rozpoczął się na wiosnę tego roku od wymiany instalacji podziemnych. Później rozpoczęła się wymiana nawierzchni ul. Piwnej i ul. Szeroki Dunaj.
Część prac wykonano przy samym Muzeum Historycznym. Z chodników zniknął beton, a zastąpiły go płyty porfirowe o czerwonym odcieniu. Krawężniki obniżono, by ułatwić dostęp niepełnosprawnym. Układano też na nowo kostkę brukową tuż przy chodniku.
Tegoroczne remonty kosztowały 3,5 mln zł, prace prowadzi Zarząd Terenów Publicznych.
Nie wszystkim się podobało
W przyszłym roku planowany jest remont ul. Jezuickiej, Kanonii, Dziekaniej, Świętojańskiej, gdzie zostaną zainstalowane lampy gazowe. Prace zostaną skoordynowane z remontem infrastruktury podziemnej oraz z izolacją fundamentów.
Wszystkie prace mają zakończyć się w 2015 roku.
Wymiana nawierzchni na Starym Mieście to największy od czasów odbudowy remont jego ulic. Rynek to drugi plac miejski, który przechodzi remont w ostatnim czasie. Na początku listopada do użytku po trzech miesiącach prac oddano pl. Piłsudskiego.
Nie wszystkim podobają się prace prowadzone na rynku i w jego okolicach. W połowie lipca pisaliśmy o mieszkańcach, którzy część remontu nazywają "dewastowaniem zabytku". Czytaj więcej na ten temat.
Remont Rynku Starego Miasta ruszył w sierpniu:
lata/par
Źródło zdjęcia głównego: ZTP