Rusza sezon nad Wisłą. Sprawdź atrakcje

[object Object]
Wiceprezydent Warszawy o atrakcjach TVN24
wideo 2/3

Spacery, warsztaty, spływy kajakowe i rejsy po rzece - to niektóre z wodnych i lądowych atrakcji nad Wisłą. W weekend rusza sezon letni nad rzeką.

Sezon nad Wisłą rozpocznie się w sobotę 20 maja o godzinie 11 na Płycie Desantu. To tam będzie miała miejsce większość atrakcji przewidzianych na cały weekend. W tym roku wśród inicjatyw zachęcających do spędzenia wolnego czasu w nadwiślańskiej scenerii znajdą się między innymi spacery, warsztaty, spływy kajakowe oraz rejsy po rzece.

Kajaki, łódki

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zachęcał w środę na konferencji prasowej do odkrywania Wisły z innej perspektywy, na przykład łodzi czy kajaka. Zaznaczył, że ratusz starał się "upodmiotowić" rzekę nadając jej między innymi nazwę Dzielnicy Wisła, ustanawiając rok 2017 - Rokiem Rzeki Wisły oraz tworząc system informacyjny związany z rzeką. - Już się przyzwyczailiśmy, że latem nad rzeką wypoczywają tłumy warszawiaków. Tym niezdecydowanym na odwiedzenie Dzielnicy Wisła chcemy pokazać, jakie możliwości oferuje rzeka. Jak aktywnie i przyjemnie można spędzić tu wolny czas - wskazał Olszewski. Wiceprezydent podkreślił też, że "ukoronowaniem" prac nad Wisłą będzie oddanie do użytku głównego odcinka bulwarów - między Mostem Śląsko-Dąbrowskim, a Mostem Świętokrzyskim. - Pierwszy etap tych prac już został zakończony, teraz odbiory - mówił. Zapowiedział, że teren w czerwcu zostanie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Przez cały weekend będzie można spróbować swoich sił w rozmaitych aktywnościach, w fitnessie, jodze, nauce pływania na wakebordzie czy w wiosłowaniu na ergometrach. Między dwoma brzegami Wisły będzie kursowała flota Pomostu 511 - przeprawiając chętnych na trasie Płyta Desantu, Plaża Poniatówka, Plac Zabaw nad Wisłą.

Rzeźby z piasku, impreza retro

Dodatkowe atrakcje szykowane są na terenie Monta Beach Volley Club na Cyplu Czerniakowskim. W ramach animacji dla najmłodszych zaplanowano pokaz budowania rzeźby z piasku. Dla dorosłych, na sobotni wieczór, przygotowano warszawską potańcówkę, która ma przenieść uczestników w klimat retro. Przez cały weekend w Monta Beach organizowane będą również rozgrywki turnieju siatkówki plażowej. W niedzielę, za zakończenie wydarzenia zaplanowana jest projekcja przedwojennego filmu "Jadzia" w ramach kina plenerowego przy Pomoście 511.

PAP/kz/mś

Pozostałe wiadomości