Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Ramię koparki wbiło się w witrynę sklepu. Policja: mogło chodzić o kradzież

Najnowsze

Koparka wjechała w witrynę dyskontu
Koparka wjechała w witrynę dyskontuTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Ktoś wjechał w nocy koparką w witrynę supermarketu w warszawskim Wawrze. Policja szuka sprawcy i nie wyklucza, że zdarzenie było próbą włamania do sklepu albo do znajdującego się w nim bankomatu.

Sklep znajduje się przy ulicy Wydawniczej. Policjanci zostali wezwani na miejsce w nocy, około godziny 3.

- Koparka wjechała w witrynę sklepu. Pozostała na miejscu. Sprawdzamy, kto jechał tą koparką i dlaczego ta jazda skończyła się w ten sposób - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

"Zaklinowały się o dach"

Teren wokół supermarketu został otoczony taśmą. Na miejscu pracują policjanci. Są też pracownicy ochrony dyskontu.

- Być może chodziło o kradzież ze sklepu lub bankomatu. Taka możliwość jest brana pod uwagę - mówi Bieniak. Zastrzega jednak, że z terenu sklepu nic nie skradziono. Policjanci ustalili już pochodzenie koparki. - Pojazd został skradziony z terenu Wawra. Prawdopodobnie dziś w nocy - dodaje.

Koparka uszkodziła dach, szyby i ramy okienne. Początkowo nie było pewne, w jaki sposób pojazd zostanie usunięty z miejsca zdarzenia.

- Ramię i łyżka koparki znajdują się wewnątrz marketu. Widać, że zaklinowały się o dach. Tylne koła koparki są podniesione, pojazd nieco przechylił się do przodu - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jeśli na miejscu zjawi się operator maszyny z kluczykami i okaże się, że pojazd jest sprawny, być może uda się go wydostać - dodaje.

Około godziny 11 na miejsce ściągnięty został właściciel pojazdu. Koparkę udało się uruchomić. - Operator zdołał wycofać ramię i przejechać na parking - mówi Zieliński.

Zdjęcia ze zdarzenia dostaliśmy też na Kontakt 24:

kk/pm

Pozostałe wiadomości