Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Rafał Trzaskowski chce walczyć z "kłamstwem" i "manipulacją" PiS

Najnowsze


Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski chce walczyć z "kłamstwem" i "manipulacją", które - według niego - rozpowszechniają politycy PiS, między innymi jego konkurent do stołecznego ratusza Patryk Jaki. W tym tygodniu ruszył kolejny etap "prekampanii" Trzaskowskiego.

W poniedziałek kandydat "Koalicji Obywatelskiej" PO i Nowoczesnej odwiedził w ramach akcji "#18dzielnicw18h" wszystkie warszawskie dzielnice.

We wtorek z kolei zorganizował tweetup (nieformalne spotkanie) dla dziennikarzy, w którym wzięli udział także inni kandydaci Platformy na prezydentów miast: Jarosław Wałęsa (Gdańsk), Sławomir Nitras (Szczecin), Artur Gierada (Kielce) oraz prezydenci Łodzi i Białegostoku - Hanna Zdanowska i Tadeusz Truskolaski.

Szykuje kolejne projekty

W środę i czwartek Trzaskowski planuje przedstawić kolejne "prekampanijne" projekty. Polityk podkreśla, że intensywność ostatnich działań jest zamierzona. - Warto stosować taki wysoki pressing, pokazać, że Warszawa może być zarządzana z poziomu ulicy. Po to zorganizowaliśmy tę całą akcję w dzielnicach, żeby po pierwsze pokazać, że jeżeli uda się wygrać, to będzie to prezydentura aktywna, oparta o spotkania z warszawiakami, a po drugie dlatego, że program musi wynikać z rozmowy z ludźmi - powiedział poseł Platformy.

Trzaskowski chce jednocześnie rozpocząć walkę z "manipulacją, kłamstwami i hipokryzją" Prawa i Sprawiedliwości. - Pokażemy narzędzia, które będą pomagały odkłamywać to, co się dzieje. Wielu z nas czerpie informacje z mediów społecznościowych, gdzie mamy do czynienia z zalewem dezinformacji. Chcemy z tym walczyć i Warszawa - mam nadzieję - będzie pierwszym krokiem do zakończenia tego stylu uprawiania polityki - zapowiada polityk PO.

Jak mówi, chodzi o piętnowanie "fake newsów" oraz rozprawienie się z "mitami", które funkcjonują w przestrzeni publicznej na temat rządów Platformy w Warszawie, czy jego aktywności, jako kandydata. - Chcemy też pokazać hipokryzję - na przykład mój konkurent obiecuje in vitro, a zawsze głosował przeciw, mówi pozytywnie o Okęciu, a stchórzył i nie przyszedł na głosowanie i wspierał plany rządów, które chcą je likwidować - dodał kandydat "Koalicji Obywatelskiej".

Odkłamywanie mitów

Pomysły Trzaskowskiego na zerwanie z "polityką opartą na kłamstwie" mają zostać ogłoszone na środowej konwencji Trzaskowskiego, która odbędzie się w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal. Oprócz Trzaskowskiego głos zabierze na niej m.in. polityk Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta stolicy Paweł Rabiej. Podczas konwencji Trzaskowski ma także mówić o zagrożeniach, które - w jego ocenie - niosą dla samorządu działania PiS. Narzędzia do "odkłamywania" mitów i funkcjonujących w mediach nieprawd mają zostać zaprezentowane w czwartek.

Polityk PO stara się przy tym nawiązać dialog z mediami krytycznymi wobec PO. Dlatego też - jak wyjaśnił - zaproszenie na wtorkowy tweetup otrzymali m.in. prawicowi dziennikarze (w spotkaniu wzięli udział m.in. publicysta tygodnika "Sieci" Michał Karnowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha oraz szefowa pionu i informacji Telewizji Polsat Dorota Gawryluk).

Piątek Trzaskowski chce poświęcić na spotkania z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Jak mówi, to ważna dla niego rocznica. - Mój wuj, brat mojej mamy zginął w pierwszej godzinie powstania, moja ciotka, najstarsza siostra mojej mamy była łączniczką w powstaniu - podkreślił kandydat. Zapewnił, że jeśli wygra wybory to postara się zrobić jak najwięcej, by pomóc weteranom zrywu z 1944 roku.

RAFAŁ TRZASKOWSKI BYŁ W PONIEDZIAŁEK GOŚCIEM TVN24:

"Znam problemy Warszawy jak mało kto"TVN24
wideo 2/2

PAP/kz/pm