Polacy przywieźli cztery medale. Dwa zdobyli informatycy ze Staszica

Autor:
mg/r
Źródło:
PAP
Olimpiada Informatyczna, https://www.oi.edu.pl/Tegoroczni medaliści Olimpiady Informatycznej

W Indonezji zakończyła się 34. Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Polscy uczniowie zdobyli trzy srebrne i jeden brązowy medal. Dwa z nich zdobyli absolwenci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.

Tegoroczna edycja zawodów odbyła się między 7 a 15 sierpnia w regionie Yogyakarta, w Indonezji. Uczestniczyło w niej 357 zawodników z 89 krajów. Przyznano 30 medali złotych, 58 – srebrnych, 89 – brązowych i 34 wyróżnienia.

Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna (International Olympiad in Informatics – IOI) to najbardziej prestiżowy konkurs informatyczny dla uczniów szkół średnich. Uczestnicy mierzą się z zadaniami o charakterze algorytmiczno-programistycznym.

W składzie polskiej drużyny byli: Kacper Paciorek, absolwent V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie; Jan Strzeszyński oraz Michał Stawarz, absolwenci XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie; a także Jeremiasz Preiss, absolwent XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Z kolei drużyną opiekował się dr Piotr Chrząstowki-Wachtel z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Paweł Gawrychowski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dwa srebrne medale w rękach warszawskich licealistów

Srebrne medale zdobyli dwaj absolwenci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie: Jan Strzeszyński oraz Michał Stawarz. Tegoroczny srebrny medal Jana Strzeszyńskiego to jego drugi medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej – w ubiegłym roku, jako uczeń liceum, zdobył medal złoty.

Przeczytaj także: Nastolatka z Polski bada huragany w filiżankach. Teraz może wygrać 100 tysięcy dolarów

Nina Cielica o projekcie "Huragan w filiżance"
Nina Cielica o projekcie "Huragan w filiżance"Explory

Autor:mg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Olimpiada Informatyczna, https://www.oi.edu.pl/

Pozostałe wiadomości