Policja: oszukiwali metodą "na bankowca". Pięciu mężczyzn trafiło do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na bankowca"
Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na bankowca"
KPP Otwock
Zatrzymano pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą "na bankowca"KPP Otwock

Otwocka policja poinformowała o zatrzymaniu pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwa "na bankowca". Jak podają funkcjonariusze, mężczyźni dzwoniąc do pokrzywdzonych podali się za pracowników banku, a następnie nakłonili do zainstalowania oprogramowania, dzięki któremu uzyskali dostęp do ich telefonów. W ten sposób oszuści przejęli konta bankowe ofiar i zgromadzone na nich środki, a nawet zaciągnęli na nie kredyty.

Jak przekazała Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, w połowie września metodą "na bankowca" oszukane zostały dwie mieszkanki powiatu otwockiego. - Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, zadzwonił do nich mężczyzna ze wschodnim akcentem, który przedstawił się jako pracownik banku i powiedział, że była próba wzięcia kredytu na ich konta. Kobiety uwierzyły, że muszą zainstalować aplikację, by uchronić zgromadzone na rachunkach bankowych środki pieniężne i zastosowały się do wszystkich poleceń, jakie wydawali oszuści. Dzięki zainstalowaniu oprogramowania przestępcy uzyskali dostęp do ich telefonów, a następnie kont bankowych - relacjonuje Harabin. W ten sposób obciążyli rachunek bankowy jednej z pokrzywdzonych na kwotę 30 tys. złotych, zaś rachunek drugiej na 60 tysięcy.

Zatrzymano pięciu mężczyzn

Po zgłoszeniu obu przypadków oszustwa policjanci ustalili personalia osób, które mogły mieć z nimi związek. - Łącznie na terenie Warszawy i Katowic zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku 26, 25, 23, 21 i 19 lat. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych i ich pojazdów funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 42 tysięcy złotych, karty SIM, telefony komórkowe, ruter, laptop, karty debetowe oraz atrapę pistoletu Glock - wylicza Harabin.

Ponadto w trakcie przeszukania podejrzany 25-latek próbował nakłonić policjanta do odstąpienia od czynności służbowych, proponując mu łapówkę kwocie 40 tys. złotych.

Zarzuty i areszt

- Zebrany w sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących oszustwa, zaś 25-latkowi dodatkowo zarzutu próby wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności - dodaje Harabin.

Sąd Rejonowy w Otwocku wydał decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla wszystkich podejrzanych mężczyzn. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zarówno za oszustwa, jak i za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Autorka/Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości

Nie działają cztery stacje na centralnym odcinku pierwszej linii metra. Powodem jest pozostawiony bagaż. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Utrudnienia na pierwszej linii metra, zamknięte cztery stacje

Utrudnienia na pierwszej linii metra, zamknięte cztery stacje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl