Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym. Runęła ściana budynku

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybuch gazu w Olszewnicy NowejTVN24
wideo 2/3
TVN24Wybuch gazu w Olszewnicy Nowej

W miejscowości Olszewnica Nowa w powiecie legionowskim doszło do wybuchu gazu. Runęła ściana domu jednorodzinnego. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Jak poinformował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, do wybuchu doszło w domu jednorodzinnym z dwiema kondygnacjami. Informację potwierdza legionowska policja.

- Przed godziną 8 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym. Jesteśmy na miejscu. W domu przebywała około 80-letnia kobieta. Opatrzona przez zespół ratownictwa medycznego - przekazała podkomisarz Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowej.

Policjantka dodała, że kobieta doznała oparzeń dłoni. Została zabrana do szpitala.

- Przyczyny i okoliczności tego zderzenia będą szczegółowo ustalane. Wezwano pogotowie gazowe. Na miejscu pracuje również nadzór budowlany - dodała Stopińska.

"Dom nadaje się do rozbiórki"

Tomasz Zieliński przekazał, że budynek jest poważnie zniszczony. - Tylna ściana od strony ogrodu całkowicie runęła i odsłoniła wnętrze domu. Budynek grozi zawaleniem i prawdopodobnie zostanie rozebrany. Technicy policyjni robią oględziny. Nie ma utrudnień w ruchu - poinformował.

Na miejscu pracowali również strażacy. - W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Konstrukcja budynku została poważnie naruszona. Nadzór budowalny podjął decyzję o wyłączeniu go z użytkowania. Dom nadaje się do rozbiórki - podał Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Dom nie miał przyłącza do gazu ziemnego. W budynku znajdowała się butla z propan-butanem.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl