Rozbierają chodniki, by robić grille. Burmistrzyni mówi "dość"

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka ma dość wandali
Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka ma dość wandali
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plBurmistrz Ochoty Dorota Stegienka ma dość wandali

Burmistrzyni Ochoty Dorota Stegienka chce zwiększenia patroli policji i straży miejskiej w Parku Szczęśliwickim. Mieszkańcy mają dość sytuacji, w których rozbierane są chodniki, by robić z nich paleniska. Biesiadom towarzyszy alkohol. Zostają po nich góry śmieci.

"Dopóki to były malutkie, jednorazowe grille, a na nich trzy kiełbaski, to proszę mi wierzyć nikt nie robił z tego problemu i dla zdecydowanej większości było to akceptowalne. Niestety teraz pomysłowość, brak wyobraźni niektórych użytkowników parku jest trudna do ogarnięcia. Zagraża bezpieczeństwu i tutaj nie będzie taryfy ulgowej i ŻADNYCH negocjacji" - napisała w mediach społecznościowych burmistrzyni Ochoty.

Podkreśliła, że nie pozwoli, by w parku rozpalane były ogniska, nawet na pomoście, rozbierane chodniki z kostki brukowej, aby zrobić palenisko. Pisała o dwumetrowych grillach, skrzynkach piwa i patrzących na to wszystko dzieciach. "Zwiększyliśmy sprzątanie, dostawiliśmy specjalne beczki, zwiększyliśmy kontrole i dalej niektórzy robią syf. Tam, gdzie grillują, tam zostawiają po sobie śmieci" - przekazała.

Rozbierają chodniki, robią grilleDorota Patrycja Stegienka / Facebook
Ślady po ognisku na pomościeDorota Patrycja Stegienka / Facebook

Zagrożenie pożarowe

Burmistrzyni Ochoty spotkała się ze służbami i Wydziałem Ochrony Środowiska.

"Spotkanie było poświęcone głównie sytuacji w Parku Szczęśliwickim. Sprawa ta wzbudza wiele kontrowersji wśród naszych mieszkańców. Wystąpiłam do służb z prośbą o zwiększenie patroli w tym rejonie i wyciąganie konsekwencji w stosunku do uczestników spotkań przy grillu, ognisku, spożywających alkohol i zaśmiecających park. Niestety, zjawisko rozpalania grilli, a nawet ognisk w Parku Szczęśliwickim ostatnio się nasiliło. To już może sprawiać zagrożenie pożarowe" - wyjaśniła.

Podczas spotkania ustalono, że w parku zwiększy się liczba patroli policji i straży miejskiej.

Patrole mieszane

Dorota Stegienka przekazała, że w weekendy do parku wejdą patrole mieszane (policja i straż miejska). "To dobra informacja. Miejmy nadzieję, że uda się skutecznie przeciwdziałać" - dodała.

Zaznaczyła, że na spotkaniu poruszane były też kwestie dotyczące porządku i bezpieczeństwa w innych ochockich parkach i miejscach rekreacji.

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Dorota Patrycja Stegienka / Facebook

Pozostałe wiadomości