Obwodnicą na lotnisko. "W ciągu kilku dni kolejny odcinek"

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plOtworzą kolejny fragment POW

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że w ciągu kilku dni odda do użytku kolejny fragment Południowej Obwodnicy Warszawy. Będzie można dojechać nim na lotnisko Chopina i do węzła Marynarska.

- Otwarcie kolejnego 5-km odcinka POW pomiędzy węzłem al. Krakowska a węzłem Marynarska jest kwestią kilku najbliższych dni. Posiadamy już wszystkie niezbędne opinie straży pożarnej, służb ochrony środowiska, Sanepidu, które kontrolowały odcinek POW – poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Dyrekcja zapowiadała wcześniej, że odcinek ten zostanie oddany do użytku pod koniec sierpnia. Jednak terminu nie udało się dotrzymać.

Aktualnie kompletowana jest dokumentacja geodezyjna, niezbędna do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

- Ostatnim etapem procedury jest kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po pozyskaniu pozytywnej decyzji i sprawdzeniu nowej drogi pod kątem bezpieczeństwa będzie można oddać ją do użytkowania – sprecyzowała rzeczniczka.

Udostępnienie tego odcinka do użytku zapewni kierowcom połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania.

Ostatni odcinek pod koniec września

Na koniec września planowane jest otwarcie ostatniego około 2-kilometrowego fragmentu POW od węzła Lotnisko do węzła Puławska.

31 lipca otwarto pierwszy odcinek obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa a al. Krakowską.

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17 oraz Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

Pierwszy przejazd obwodnicą
Pierwszy przejazd obwodnicąfot. TomaszZieliński film:TVN24

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości