Nielegalne wyścigi na S8

Najnowsze

| Komenda Stołeczna PolicjiWyścigi na S8

Policjanci udaremnili nocne wyścigi. Na trasie S8 zatrzymali dwóch jadących pod prąd motocyklistów. Mandaty wręczyli też wszystkim, którzy przyglądali się ich "wyczynom".

Funkcjonariusze, po anonimowej informacji o wyścigach, pojechali na trasę S8. – W rejonie ulicy Lazurowej zauważyli jadące pod prąd motocykle. Kierowcy skracali sobie w ten sposób drogę – mówi Robert Opas z biura prasowego Komendy Stołęcznej Policji.

Motocykl odebrała dziewczyna

Motocykliści, 33-letni Rafał B. i 22-letni Robert N., dostali po 300 złotych mandatu. Na ich konta dopisano też po 6 punktów karnych. – Podczas kontroli okazało się, że starszy z mężczyzn nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Po pojazd przyjechała jego dziewczyna, która po okazaniu dokumentu spokojnie odjechała – dodaje Opas.

Kary nie uniknęli też obserwatorzy wyścigów. – Każdemu z "widzów" policjanci wręczyli mandat w wysokości 50 złotych za chodzenie po jezdni – informuje Opas. Dodatkowo mężczyzna, który na miejsce przyjechał samochodem, został ukarany za zatrzymanie na drodze ekspresowej w niedozwolonym miejscu.

Policjanci ostrzegają, że trasy S8 i A2 są pod szczególnym nadzorem drogówki.

wp//ec