Najnowsze

Modernizacja torów do Grodziska: do 2020 roku pociągi przyspieszą

Najnowsze

tvnwarszawa.plZmiany na torach podmiejskich

Kolejarze chcą zmodernizować tory linii podmiejskiej pomiędzy Włochami, a Grodziskiem Mazowieckim. Na razie ogłosili przetarg na projekt budowlany, który wskaże, jakie prace są konieczne, by na tym odcinku pociągi jeździły szybciej.

- Dwa tory są zaplanowane do modernizacji w unijnej perspektywie budżetowej 2014 - 20. Chcielibyśmy, żeby prace zakończyły się przed 2020 rokiem, więc teraz ogłosiliśmy przetarg na dokumentację projektu budowlanego - wyjaśnia Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK.

Mają jeździć szybciej

Wybrana firma będzie musiała przygotować szczegółowe rozwiązania, na podstawie których przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne. Co dokładnie chcą zmienić kolejarze na linii podmiejskiej pomiędzy stacją Warszawa-Włochy a Grodziskiem Mazowieckim, z której krozystają Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska?

- Po modernizacji pociągi będą mogły szybciej jeździć na tej ważnej linii w układzie podmiejskim. Ruch może być płynniejszy, większą będzie mogła być też częstotliwość kursowania pociągów, nie będzie też ograniczeń szybkości na tym odcinku - wylicza rzecznik.

Szczegółowe rozwiązania zawarte będą w projekcie budowlanym. Jak zaznacza Łańcucki, na razie nie wiadomo, ile prace mogą kosztować. To będzie wynikać z przygotowanego projektu.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości