Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Podwarszawska gmina uruchamia własne linie autobusowe. Ma być lepszy dojazd do stolicy

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
shutterstockZmiany w komunikacji od poniedziałku (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałek 12 października gmina Michałowice uruchamia własną komunikację, która dojedzie między innymi do stacji kolejowych w Warszawie i Pruszkowie. Do końca roku mieszkańcy pojadą nią za darmo.

Według informacji zamieszczonych na stronie gminy Michałowice, nowa linia M1 skomunikuje mieszkańców Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic oraz Pęcic Małych z Urzędem Gminy, WKD Reguły oraz z PKP Ursus.

Linia M3, powstała w odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców w związku z likwidacją raszyńskiej linii L23 - skomunikuje mieszkańców gminy z Jankami i PKP Pruszków.

Ceny biletów

Za bilet jednorazowy mieszkańcy zapłacą trzy złote (normalny) lub złotówkę (ulgowy). Przejazd miesięczny jedną linią kosztuje 80 złotych (normalny) oraz 40 złotych (ulgowy).

Bilet miesięczny na wszystkie linie to koszt 120 zł. Za przejazd zapłacimy u kierowcy, ale, do końca roku mieszkańcy gminy nie muszą tego robić. Osoby posiadające spersonalizowaną Kartę Mieszkańca gminy Michałowice, za jej okazaniem, będą podróżować bezpłatnie.

Urząd gminy przypomina, w związku z obostrzeniami limit osób w komunikacji autobusowej wynosi 50% ogółu miejsc stojących i siedzących.

W Warszawie za darmo podróżują uczniowie:

Darmowa komunikacja. Uczniowie dostali pierwsze karty

Prezydent zachęca do komunikacji miejskiejTVN24
wideo 2/4

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock