Łazienkowski ze ścieżką rowerową. "Jest wstępny projekt"

ZDMBędzie ścieżka rowerowa?

Przy okazji odbudowy mostu Łazienkowskiego ma powstać ścieżka rowerowa podwieszona pod chodnikami - zapowiedziała w czwartek na sesji rady Śródmieścia Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich.

- Jest wstępny projekt, który zakłada zbudowanie pod chodnikiem ścieżki rowerowej. Dyskutowaliśmy o takim rozwiązaniu i jeśli można, to zróbmy tak - powiedziała Lendzion. W jej opinii byłoby to "spełnienie marzeń rowerzystów".

Lendzion zapowiedziała, że ścieżki znajdą się po obu stronach mostu. Miałyby powstać poprzez "wysunięcie stalowych elementów konstrukcji".

- Planujemy przejezdność samej przeprawy do końca tego roku - poinformowała Lendzion. Drogi dla rowerów i chodniki mają być budowane w następnej kolejności, w 2016 roku.

- A czy nie zwiększy to budżetu na remont mostu? - dopytywał radny niezrzeszony Jan Śpiewak z organizacji Miasto Jest Nasze.

- Myślę, że tak, ale nie znacząco - odpowiedziała szefowa ZDM-u.

Bez tarasów widokowych. "Za głośno"

Podwieszona pod chodnikami mostu Łazienkowskiego ścieżka rowerowa i tarasy z widokiem na lewo- i prawobrzeżną Warszawę – taki pomysł no nowy most Łazienkowski przedstawiła w lutym Inicjatywa Projektowa. Stołeczny ratusz zapowiedział, że przemyśli tę koncepcję.

Lendzion przekazała w czwartek, że miasto nie planuje tarasów widokowych. - Na moście nadal będzie duży ruch samochodów. Będzie tam zbyt głośno dla tarasów widokowych - podkreśliła szefowa ZDM.

Poinformowała, że jezdnie mostu i chodniki rozdzielą bariery linowe. - Po środku mostu powstanie bariera stała - tłumaczyła.

CZYTAJ TEŻ: ZAPLANOWALI WYDATKI NA ODBUDOWĘ MOSTU.

14 lutego doszło do pożaru mostu:

Strażacy ugasili pożar mostu
Strażacy ugasili pożar mostuTVN24

ran/jb/lulu

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości