Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

W mieszkaniu ciało 25-latki z ranami kłutymi. Zatrzymany po pościgu z zarzutem zabójstwa. Trafił do aresztu

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk,
dk,
dg/ran/b
Źródło:
Kontakt 24 / PAP
KWP Radom28-latek z Kozienic usłyszał zarzut zabójstwa

28-letni mężczyzna usłyszał we wtorek zarzut zabójstwa swojej byłej partnerki. Na wniosek prokuratury trafił też do tymczasowego aresztu. Ciało 25-latki odnaleziono w sobotę w jednym z mieszkań w Kozienicach. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Służby zostały wezwane w sobotę po południu do bloku przy ulicy Kopernika w Kozienicach. - Zostało ujawnione ciało 25-letniej kobiety z ranami kłutymi klatki piersiowej - informuje prokurator Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. - Rany kłute w okolicach klatki piersiowej zostały zadanie ostrym narzędziem - dodaje. Śledczy przypuszczają, że był to nóż kuchenny, ale potwierdzenie dadzą dopiero szczegółowe wyniki sekcji zwłok 25-latki.

Policja zatrzymała w tej sprawie jedną osobę. - Domniemany sprawca, były partner kobiety, został zatrzymany 6 grudnia w wyniku działań policji, poza miejscem zamieszkania - mówiła w poniedziałek Galas.

Wiadomo, że zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Kozienic. Następnego dnia prokuratura poinformowała, że usłyszał zarzut zabójstwa. - Dzisiaj [we wtorek - red.] będzie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności - powiedziała prokurator Galas.

Po południu Prokuratura Rejonowa w Kozienicach złożyła do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego 28-latka. Jak poinformowała Beata Galas, na razie nie ma wyznaczonego terminu posiedzenia w tej sprawie. Sąd na rozpatrzenie wniosku ma 24 godziny. - Decyzją sądu wczoraj po południu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka w środę rano.

Zatrzymany po pościgu

We wtorek policja ujawniła szczegóły zatrzymania mężczyzny. Doszło do niego na drodze S7, kilka kilometrów za węzłem Elbląg Zachód w stronę Gdańska. 28-latek kierujący volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wówczas policjanci rozpoczęli pościg.

- Podczas próby zatrzymania przez policję 28-latek kierujący volvo zderzył się z jednym z radiowozów. Kilkaset metrów dalej mężczyzna uderzył w tył lawety, z której na jego auto spadł samochód. Laweta uderzyła jeszcze w jeden pojazd jadący przed nią – przekazała Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dodała, że w sumie w kolizji brały udział cztery samochody. Nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kucharska podkreśliła, że do zatrzymania 28-latka doszło dzięki dobrej współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Informowaliśmy także o zabójstwie 16-latki. Jej ciało odnaleziono w lesie pod Siedlcami:

Prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci 16-latkiTVN24

Autor:kk, dk, dg/ran/b

Źródło: Kontakt 24 / PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Radom