Najnowsze

Kolejni strażacy z Woli zakażeni koronawirusem

Najnowsze

Autor:
mp/pm
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Czterech strażaków z JRG nr 6 zakażonych koronawirusem
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plCzterech strażaków z JRG nr 6 zakażonych koronawirusem

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w wolskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 4. W sumie COVID-19 potwierdzono u czterech strażaków, a 60 przebywa w kwarantannie. Jednostka będzie wyłączona z działań przynajmniej do piątku.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kwarantannie całej obsady jednostki po tym, jak u jednego ze strażaków zdiagnozowano COVID-19. Od 14 kwietnia jednostka nie funkcjonuje.

We wtorek Państwowa Straż Pożarna poinformowała o kolejnych przypadkach choroby wśród osób, które miały kontakt z zakażonym strażakiem. - W poniedziałek pobierane były ostatnie próbki od strażaków z warszawskiej JRG PSP nr 4 w celu potwierdzenia, że są zdrowi. Niestety, na dzisiaj mamy w sumie cztery przypadki z pozytywnym wynikiem koronawirusa - poinformował rzecznik mazowieckiej straży pożarnej Karol Kierzkowski.

Wyjaśnił również, że pozostałych 60 strażaków miało już raz wykonane testy i są zdrowi. - Wciąż czekamy na wynik ostatniej grupy 15 strażaków. Jeśli okaże się, że cała 15 jest zdrowa to za kilka dni możemy wrócić do pracy, jeśli sanepid się zgodzi - powiedział Kierzkowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wyłączona przynajmniej do soboty

W związku z zakażeniami decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA kwarantanną domową objęto całą jednostkę. - Chodzi o 60 osób - doprecyzował Kierzkowski. I dodał, że JRG nr 4 będzie będzie wyłączone z działań przynajmniej do piątku.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W jeszcze gorszej sytuacji jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej przy Słowackiego, gdzie po przebadaniu prawie 600 studentów, strażaków i osób z kadry, koronawirusa wykryto u 58 podchorążych. Znajdują się oni poza terenem uczelni w izolatorium na Ochocie.

Kwarantanną objęto ponad 300 podchorążych. Większość spędza ją w jednostkach organizacyjnych PSP w całym kraju między innymi w Olsztynie czy Częstochowie. Przebywają w dwuosobowych pokojach, mają zapewnione wyżywienie i możliwość całodobowej konsultacji lekarskiej. Reszta podchorążych pozostała na terenie szkoły pożarniczej.

Komendant miejski PSP Warszawy zdecydował, że obszar, który dotychczas zabezpieczali strażacy z SGSP, na czas ich kwarantanny jest obsługiwany przez JRG nr 6 z Bielan. Z kolei tym terenem, który dotychczas był "pod opieką" JRG nr 4, zajęły się jednostki nr 3, 5 i 7 (Śródmieście, Praga Północ i Bemowo).

Autor:mp/pm

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości