Najnowsze

Spada liczba nowych zakażeń na Mazowszu i w Warszawie

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Cessak o drugiej dawce przypominającej "dla ogółu populacji"
Cessak o drugiej dawce przypominającej "dla ogółu populacji"Radio Plus
wideo 2/20
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Spadła liczba nowych zakażonych koronawirusem w Warszawie - podał w niedzielę resort zdrowia. Mniej przypadków odnotowano również na Mazowszu.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL NA TEMAT SZCZEPIONEK PRZECIWKO COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 3678 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazano także dane o śmierci 57 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku epidemii w Polsce zakażenie potwierdzono u 1 257 799 osób, zmarło 27 118 pacjentów. Ponad 999 tysięcy osób wyzdrowiało.

Niedziela to kolejny dzień, kiedy spada liczba zakażonych na Mazowszu. Nowych potwierdzono 532, w sobotę odnotowano ich 741, a w piątek 1166 przypadków. W czwartek z kolei resort poinformował o 1824 nowych zakażeniach. Było to także najwięcej potwierdzonych dziennych zachorowań w grudniu w całym województwie.

Sytuacja w Warszawie

Jeżeli chodzi o Warszawę, w niedzielę odnotowano 201 przypadków zakażenia. To mniej niż w sobotę, kiedy resort podał informację o 322 zakażonych oraz mniej niż w piątek (506 przypadków). To dane podawane również przez rządową stronę. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących w stolicy w ciągu ostatniej doby zmarło siedem osób.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada - tego dnia zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości