Mazowsze przekroczyło granicę stu tysięcy zakażeń

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN2422 listopada: 18 467 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 330 osób

Obecność koronawirusa w organizmie potwierdzono już u ponad stu tysięcy mieszkańców Mazowsza. W weekend spadła liczba pozytywnych wyników testów w kierunku SARS-CoV-2. Ostatniej doby zakażenia wykryto u 2607 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Niedzielny raport Ministerstwa Zdrowia mówi o 18 467 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Województwo mazowieckie było tego dnia pierwsze w zestawieniu wśród województw - infekcję SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 2607 osób. Powyżej dwóch tysięcy przypadków odnotowano też w Wielkopolsce (2070).

Ostatniej doby zmarło 330 osób zakażonych koronawirusem. Resort podaje, że z powodu COVID-19 stwierdzono zgon 74 osób, natomiast śmierć pozostałych 256 ma związek z współistnieniem COVID-19 z innymi schorzeniami.

Ponad sto tysięcy zakażeń na Mazowszu

Dobowe raporty pandemii na Mazowszu publikowane są od 256 dni. W tym czasie obecność SARS-CoV-2 w organizmie zdiagnozowano w sumie u 105 528 osób. Tylko w listopadzie, czyli w ciągu 22 dni, potwierdzono 53 600 zakażeń. To niemal połowa wszystkich przypadków.

Jeszcze dwa miesiące temu dobowy bilans nie przekraczał 200 infekcji SARS-CoV-2 (poza wyjątkiem 25 września). Jednak od 1 października codzienna liczba wykrywanych zakażeń systematycznie rosła, by w połowie miesiąca po raz pierwszy przekroczyć tysiąc. Granica dwóch tysięcy została osiągnięta po raz pierwszy 23 października. Cztery dni później po raz pierwszy odnotowano ponad trzy tysiące zakażeń (3529) i jednocześnie najwyższy dotychczas wynik od początku pandemii. Granica trzech tysięcy była w sumie przekraczana sześć razy.

Mazowieckie jest obecnie drugim województwem w kraju pod względem liczby wszystkich zakażeń potwierdzonych od początku pandemii. Najwięcej było ich na Śląsku - 117 899. Natomiast trzecia jest Małopolska - 89 939.

W niedzielę po południu powiatowy sanepid poinformował o liczbie nowych zakażeń w stolicy. Jak czytam w komunikacie, potwierdzono ich w ciągu ostatniej doby 798, co łącznie daje 46 889 przypadków od początku epidemii.

Powiatowy inspektorat sanitarny podał również, że w Warszawie w niedzielę stwierdzono zgon związany z COVID-19 u jednej osoby. Z kolei 987 osób uznano za ozdrowieńców.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN

Tagi:
Raporty: