Kierowca zwalnia, pieszy przechodzi. Lista wyniesionych przejść


Mają uspokoić i spowolnić ruch - wyniesione przejścia dla pieszych powstają w kolejnych dzielnicach. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na stołecznych drogach i jak twierdzi Zarząd Dróg Miejskich, "zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu".

Wyniesione przejścia powstały w kilkudziesięciu lokalizacjach: na Nicejskiej, Barcelońskiej, Korsykańskiej i Macedońskiej, Półksiężyca, Powsińskiej, Roentgena, Szaserów oraz wzdłuż Alei Jerozolimskich na Ochocie.

Obecnie trwają prace przy budowie takich przejść na ulicy Jagiellońskiej, na odcinku od trasy S8 do Ronda Starzyńskiego. Zgodnie z zapowiedziami prace mają zakończyć się pod koniec roku.

Kierowco, zwolnij!

"Wyniesione przejścia dla pieszych są rozwiązaniem optymalnym na mniejszych, lokalnych ulicach lub na podporządkowanych wlotach takich ulic w główne arterie. Można je stosować tam, gdzie nie porusza się komunikacja miejska. Są one sposobem uspokojenia ruchu kołowego i poprawy bezpieczeństwa, przede wszystkim pieszych" - czytamy na stronie ZDM.

Wyniesione przejścia stosuje się po to, aby uspokoić ruch. Próg spowalniający zmusza kierowców do zwolnienia, co poprawia bezpieczeństwo pieszych, którzy korzystają z takiego przejścia. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w połączeniu ze strefą ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę- piszą urzędnicy.

O poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach zabiega Piesza Masa Krytyczna:

[object Object]
Uczestnicy idą przed Zarząd Dróg Miejskich Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości