Strażacy ochotnicy podejrzani o liczne podpalenia

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, WWL112.PL
KP PSP w WołominiePożar traw (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie licznych podpaleń na terenie powiatu wołomińskiego. Trzech zatrzymanych to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy. Usłyszeli już zarzuty.

Pierwszy o sprawie poinformował lokalny portal WWL112.PL. Jak przekazała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie do zatrzymań doszło w czwartek 26 maja. - Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 17 do 25 lat podejrzane o dokonanie podpaleń na terenie powiatu wołomińskiego. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie - poinformowała policjantka.

Udało nam się potwierdzić, że niektóre zatrzymane osoby są związane ze środowiskiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy.

- Trzech z czterech zatrzymanych w tej sprawie osób to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej - przekazała nam prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z artykułu 164 Kodeksu karnego (sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia - red.). Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Pozostali trzej zostali objęci dozorem policji - dodała prokurator Skrzeczkowska.

Portal WWL112.PL rozmawiał z Pawłem Kozukiem, prezesem tamtejszej jednostki. - Jestem bardzo zaskoczony tą sytuacją, nie miałem świadomości, że coś takiego dzieje się w mojej jednostce. W innym wypadku zgłosił bym ten fakt. Ci strażacy byli na każde wezwanie. Jest mi bardzo przykro - powiedział prezes OSP w Jasienicy.

Portal WWL112.PL sprecyzował, że zatrzymani są podejrzani o ponad 80 przypadków celowego podłożenia ognia. W wyniku ich działań miały płonąć m.in. trawy, lasy, bele siana, a nawet stodoły.

Informowaliśmy również o pożarze na Służewcu:

Pożar na Mokotowie
Pożar na Mokotowie Ania/Kontakt24

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, WWL112.PL

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Wołominie

Pozostałe wiadomości