Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Cmentarz Powstańców Warszawy idzie do remontu

Najnowsze

Cmentarz na Woli
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plCmentarz na Woli

Na zabytkowym Cmentarzu Powstańców Warszawy zaplanowano duże prace remontowe. Do wykonania są tablice epitafijne, a także obrzeża betonowe w mogiłach zbiorowych.

Firmy, które chcą się podjąć prac, mogą zgłaszać swoje oferty do Zarządu Cmentarzy Komunalnych przy ul. Powązkowskiej 43/45 do 25 kwietnia. Co jest do zrobienia? Zwycięzca przetargu będzie musiał rozebrać ręcznie fundament betonowy oraz płyty epitafijne z piaskowca, później przygotować i zamontować zbrojenie z prętów stalowych. Prace remontowe czekają obrzeża betonowe w 16 mogiłach zbiorowych na cmentarzu. Wykonany ma być też trawnik, do remontu idą też alejki żwirowe. Płyty pod znicz i epitafijne mają być wykonane z granitu.

Założony w 1946 roku

Cmentarz został założony w 1946 r. Pogrzebani są na nim żołnierze polscy Kampanii Wrześniowej 1939 r. i walk o stolicę, ale także Żydzi rozstrzeliwani przez hitlerowców w latach 1939-43 na terenach ówczesnego stadionu "Skra" przy ul. Okopowej oraz więźniowie Pawiaka. Wprawdzie nekropolia została założona w 1946 r., ale budowę ukończono w 1960 r.

Mapy dostarcza Targeo.pl

ran/roody

Pozostałe wiadomości