Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Samolot z Burgas do Warszawy zawrócił kilka minut po starcie. "Zderzenie z ptakiem"

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
PAP, Gazeta.pl
GoogleEarthSamolot z Burgas do Warszawy zawrócił kilka minut po starcie

Problem samolotu Wizz Air lecącego z Burgas do Warszawy. Jak informuje przewoźnik, maszyna, z przyczyn technicznych, została zawrócona na lotnisko. 

Chodzi o rejs W6 2857. Samolot linii lotniczych Wizz Air, który w poniedziałek rano wyleciał z bułgarskiego portu Burgas nad Morzem Czarnym do Warszawy, kilka minut po starcie wrócił na lotnisko. Dyrekcja lotniska i przedstawiciele firmy Fraport, która nim zarządza, nie podały oficjalnej przyczyny powrotu maszyny. W komunikacie firmy przekazano, że samolot wylądował na bułgarskim lotnisku bezpiecznie. Obecnie maszyna ma przechodzić "przeglądy serwisowe".

W komunikacie dodano, że aby zminimalizować opóźnienie, linia lotnicza zapewniła samolot zapasowy w Burgas. Jak poinformował PAP przedstawiciel Fraport, przewoźnik podstawił inną maszynę. Samolot odleciał do Warszawy około 16.30 czasu miejscowego (15.30 czasu polskiego).

"Zgodnie z polityką Wizz Air i przepisami UE, pasażerom zapewniono przekąski na lotnisku, poinformowano o ich prawach i możliwościach oraz zaoferowano alternatywny lot lub pełny zwrot kosztów" - informuje Wizz Air.

Linia przeprosiła jednocześnie wszystkich podróżnych za niedogodności, tłumacząc, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest priorytetem przewoźnika.

Jak informuje Gazeta.pl, przyczyną zawrócenia samolotu było zderzenie z ptakiem.

Pięć baz Wizz Air w Polsce

Wizz Air ma pięć baz w Polsce, w: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik obsługuje flotę 141 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ.

Informowaliśmy o awaryjnym lądowaniu małego samolotu w Markach:

Awaryjne lądowanie samolotu w Markach

Awaryjne lądowanie małego samolotuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kz

Źródło: PAP, Gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości