8 milionów złotych za projekt placu przed Pałacem Kultury

UM WarszawaTak może wyglądać zabudowa Placu Defilad

Podziemne instalacje, kolektor ściekowy, garaż na kilkaset aut i przede wszystkim plac miejski przed głównym wejściem do PKiN zaprojektuje za 8 milionów złotych francusko-niemieckie konsorcjum. W piątek podpisało umowę ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta.

Umowa została podpisana w piątek, 8 stycznia. KonsorcjumSAFEGE-Schuessler, które wygrało przetarg na wykonie projektu, na realizację będzie miało czas do czerwca 2017 roku. Za przygotowanie dokumentacji SZRM zapłaci ponad 8 mln złotych.

Jak czytamy na stronie zarządu, chodzi o projekt "zagospodarowania Nowego Centrum Warszawy, w tym: dostosowania infrastruktury technicznej do programu zabudowy terenu wokół PKiN, budowy placu centralnego przed PKiN z parkingiem podziemnym i inne zadania".

Zmiany w centrum

Co oznacza to w praktyce? O planach miasta na uporządkowanie terenu wokół PKiN-u pisaliśmy już w kwietniu. Zanim na powierzchni placu będą mogły pojawić się nowe budynki, ratusz chce uporządkować to, co znajduje się pod ziemią, czyli m.in. kolektor ściekowy i kanał techniczny, którym poprowadzone będą instalacje.

Wykonawca będzie musiał przedstawić także koncepcje placu centralnego i podziemnego parkingu na około 500-700 aut, z którego korzystać będą mogli m.in. odwiedzający nowo powstające Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad.

Szerzej o tych inwestycjach mówił we wrześniu na antenie TVN24 wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak:

Wiceprezydent Warszawy o zmianach w centrum
Wiceprezydent Warszawy o zmianach w centrumTVN24

jk/r

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości