Najnowsze

Najnowsze

Archimapa: 99 powodów do spaceru

Pojawiła się nowa mapa Warszawy - "Archimapa". Jest wyjątkowa, bo nie obejmuje całego miasta. Zawiera tylko 99 subiektywnie wybranych obiektów, ale za to pozwala docenić bogactwo międzywojennej stolicy i sprawdzić, jak wiele z niego ocalało. A w dodatku może Was ochronić przed deszczem.

Pijana matka zostawiła dziecko na balkonie i zasnęła

Do jednego z mieszkań, w bloku przy ul. Kameralnej, zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Przez kilka godzin w wózku na balkonie, płakało dziecko. Na miejsce przyjechała policja i straż pożarna. Policajnci z balkonu sąsiadów przedostali się do płaczącego niemowlaka i zabrali go. - Okazało się, że jest to ośmiomiesięczna dziewczynka. Dzieckiem zajęli się lekarze - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.Matka nie wiedziała, gdzie jest dziecko

Wojewoda szuka nowego konserwatora zabytków

Wojewoda mazowiecki ogłosi konkurs na stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków. Kandydaci mogą zgłaszać się do 20 lipca. Wśród wymagań, które mają spełniać jest m.in. wiedza w zakresie funkcjonowania administracji publicznej i znajomość przepisów ochrony zabytków.

Piskorski oskarżony. Grozi mu do 5 lat

Szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski został formalnie oskarżony o użycie w 2001 r. w urzędzie skarbowym sfałszowanego dokumentu o sprzedaży antyków. Grozi mu od 6 miesięcy do 5 lat więzienia. Polityk nie przyznaje się do winy.

Winda przy Dmowskiego znów zdewastowana

W poniedziałek rano, kiedy nagrywaliśmy materiał o dewastacjach podnośników przy przejściach podziemnych, ten przy Rotundzie był czysty i na dodatek działał. To niecodzienna sytuacja w tym miejscu. Urządzenie jest ciągle niszczone. Sprawdziliśmy jego stan w czwartek. Nie mamy dobrych wiadomości.

Naprawa na Krakowskim trzy lata po remoncie

Choć trzy lata temu ulica przeszła kosztowną przebudowę, w niektórych miejscach popękała nawierzchnia. Drogowcy biorą się za remont fragmentu jezdni na Krakowskim Przedmieściu- na wysokości bramy uniwersytetu. Prace rozpoczną w piątek o godz. 22.00.

Po awarii na Centralnym: strażacy zgłaszają uwagi

Straż pożarna, policja, dyrektor biura zarządzania kryzysowego i wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz omawiali akcję służb podczas ostatniej awarii na dworcu Centralnym. Co prawda ratusz nie chce zdradzać szczegółów spotkania, dopóki nie omówi sprawy z kolejarzami, ale wiadomo, przynajmniej częściowo, jakie zalecenia pokontrolne ma sama straż pożarna.

Ściana wody przy Jerozolimskich

Zalana droga i korki to efekt awarii wodociągowej w Alejach Jerozolimskich w Michałowicach. Około godziny 14.00 w czwartek doszło tam do uszkodzenia rury wodociągowej.

Śledztwo ws. działki Elżbietanek umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości co do orzeczenia Komisji Majątkowej z 2008 r. o przekazaniu zakonowi elżbietanek nieruchomości w stołecznej dzielnicy Białołęka. Wcześniej czterem członkom Komisji postawiono zarzuty.

Zielona Białołęka bez wody. Inwestycje sparaliżowane

Sieć wodociągowa na zielonej Białołęce nie daje rady obsłużyć 80 tysięcy mieszkańców. Brak wody lub obniżone ciśnienie to problem całych osiedli. Tymczasem MPWiK licytuje się z dzielnicą, kto ma wykupić grunty pod nowe inwestycje.

Dach już gotowy, czas na telebimy

Robotnicy przyspieszają tempo prac na placu budowy głównej polskiej areny Euro 2012 - zakończyli montaż dachu głównego. Teraz Stadion Narodowy czekają próby otwierania i zamykania rozsuwanego zadaszenia.

Autokary związkowców blokowały ruch

Kilkaset autokarów, którymi związkowcy Solidarności przyjechali na demonstracje, blokowało w czwartek ruch w centrum. Najwięcej zaparkowanych busów znajdowało się wzdłuż ul. Gagarina, Wisłostrady, Marszałkowskiej.

Pelagia poznaje Hugona

Ma 26 lat, waży 1800 kilogramów i właśnie przejechała 900 kilometrów, żeby zamieszkać w Warszawie. - Jest trochę nerwowa, ale myślę, że towarzystwo samca ją uspokoi - mówi dyrektor Andrzej Kruszewicz. Właśnie przyjął do zoo nową podopieczną.

Kamera uchwyciła rozbój na przystanku

Operator miejskiego monitoringu z Pragi Południe na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu Ostrobramskiej z Grenadierów zauważył rozbój. Policjanci w kilka minut zatrzymali napastników. Dwóch 18-latków trafiło do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Muzyczna klasyka w luźnej atmosferze

Muzyka Szymanowskiego, Brahmsa, Liszta i R. Straussa będzie łagodzić obyczaje na Pradze. W swojej nowej siedzibie przy ul. Grochowskiej Sinfonia Varsovia organizuje cykl otwartych koncertów. Letnie Recitale odbywać się będą w każdy weekend lipca i sierpnia.

Galeria stołecznego wandalizmu

Złożona w harmonijkę wiata nadaje się tylko do wymiany. Tak samo jak powyginane słupki przystankowe. Bywają dni, że po dewastacjach trzeba wstawić na przystankach kilka nowych szyb. Na wyczyszczonych pociągach pojawia się nowe graffiti. Wyrywane są kasowniki, niszczone siedzenia. Koszty napraw idą w miliony.

Tak atakują wandale

Najczęściej działają pod osłoną nocy i po wypiciu alkoholu. Wybijają okna w pojazdach, kradną i niszczą kasowniki, dewastują fotele, psują bramki metra. Rozbijają także wiaty przystankowe – słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki.

Stolica wandali

Odchody, prowizorycznie legowiska, wyrwane drzwi, potłuczone szyby - windy dla niepełnosprawnych i przystankowe wiaty są regularnie dewastowane. Koszty idą w miliony, a urzędnicy grożą, że przestaną naprawiać. Nie pomagają nawet nowe technologie, więc ratusz sięga po ostateczną broń: pomoc pasażerów.

"Parking nad stacją Plac Wilsona nie powstanie"

Na forum trwa dyskusja o miejscach parkingowych na Żoliborzu. - Dużo popozycji jest oderwanych od realiów - komentują w swoim profilu w tvnwarszawa.pl mieszkańcy skupieni wokół znanego bloga placwilsona.blox.pl. I dowodzą, że parking pod Placem Wilsona nie ma szansy powstać, zaś przerabianie pasów zieleni na parkingi to kuriozum.

"Powiadom, nie toleruj" przynosi efekty

Trwa trzecia edycja akcji "Nie toleruj - powiadom" organizowanej przez ZTM. - Przynosi rezultaty - przekonują urzędnicy i zwracają uwagę, że dewastacji z roku na rok jest mniej. Trochę mniej. Naprawy skutków bezmyślnych zniszczeń nadal kosztują miasto setki tysięcy złotych.

Całe lato bez Dźwigowej

Mieli zamknąć w nocy z czwartku na piątek, zamkną najprawdopodobniej w poniedziałek. Ulica Dźwigowa - ruchliwa arteria łącząca Bemowo z Włochami, będzie nieprzejezdna do końca września, bo drogowcy chcą ją porządnie zmodernizować. Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Historia chłopaków z ławki

Pionierzy warszawskiego rapu wciąż noszą się młodzieżowo, ale dawno przekroczyli trzydziestkę. Koncertują, nagrywają i imprezują od kilkunastu lat, dlatego mają co wspominać. Warszafski Deszcz, jeden z najważniejszych stołecznych składów hiphopowych, zaprasza do Galerii Koloru na wystawę swoich archiwalnych zdjęć, ulotek, plakatów i wycinków prasowych.

ZTM o komunikacji na Euro: "Tramwaje są niebezpieczne"

Kibice po meczach na Stadionie Narodowym nie wsiądą do tramwajów. Będą szli pieszo, lub jechali autobusami. - Nie popełnimy tego samego błędu, co podczas koncertu Madonny – tłumaczy Leszek Ruta, szef zarządu Transportu Miejskiego.