Najnowsze

Najnowsze

Kładka bez schodów Będą w lutym?

Stary rok minął, a mieszkańcy Włoch i Ochoty nadal nie mogą korzystać z kładki nad linią radomską. Jak długo jeszcze będą musieli nadkładać drogi lub wybierać ryzykowne przejście przez tory? - Mam nadzieję, że schody uda się dobudować w lutym - zapewnia Krzysztof Kruk, wiceburmistrz Ochoty.

Dłuższe zielone na Kleszczowej. O 8 sekund

- Czy aż tak trudno zmienić ustawienia świateł i wydłużyć cykl na linii Kleszczowa - Łopuszańska - pytali od rana internauci tvnwarszawa.pl. Kierowcy jadący tą trasą mieli na przejazd zaledwie 14 sekund. Sytuacja zminiła się po godz 15.00 - światło zielne wydłużono do 22 s.

Zdjęli reklamę z Centralnego

Minął miesiąc i kontrowersyjna reklama-gigant przestała zasłaniać Dworzec Centralny. Obiecali to wcześniej kolejarze, i zapowiedzieli, że budynek "opakują" ponownie w czerwcu.

Radović najlepszym piłkarzem

Poznaliśmy wyniki plebiscytu portalu legia.com. Najlepszym piłkarzem 2011 został wybrany Miroslav Radović. Rafał Wolski i Olek Jagiełło tryumfowali w dwóch kategoriach. Poznaliśmy wyniki plebiscyt portalu legia.com.

Dozorczyni złapała złodzieja

Witold K. włamał się do jednego z mieszkań na Ochocie. Gdy próbował uciec z łupem został zatrzymany przez dozorczynię. Teraz w więzieniu może posiedzieć nawet 10 lat.

Znany warszawski onkolog oskarżony o łapówkarstwo

O przyjmowanie łapówek i psychiczne znęcanie się nad lekarzami został oskarżony znany warszawski onkolog, były kierownik jednej z katedr w Centrum Onkologii Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prof. Andrzej Sz. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Rodzice o rekrutacji: "Promowanie patologii"

Nowy system rekrutacji do żłobków budzi wątpliwości rodziców. Niektórzy uważąją, że punkty przyznawane np. za nadzór kuratora albo samotne wychowywanie dzieci premiują rodziny "z problemi" kosztem tych "normalnych". - Każde rozwiązanie będzie budzić wątpliwości - odpowiada ratusz i przekonuje, że warto skorzystać z innych form opieki nad maluchami.

Niewybuchy na budowie szpitala

Na terenie budowy szpitala pediatrycznego przy ulicy Księcia Trojdena znaleziono niewybuchy. Po kilku godzinach został zabrane przez saperów.

Wybieramy wydarzenie roku 2011

To, że coś ważnego dla kraju zdarzyło się w Warszawie nie musi oznaczać, że było ważne dla miasta - dlatego nie nominowaliśmy lądowania kapitana Wrony ani wydarzeń z 11 listopada. Szukaliśmy wydarzeń, które mają trwały wpływ na nasze miasto. Wybraliśmy 12. Które z nich uznacie za najważniejsze?

Otwarcie trasy S8

Z tym punktem w naszym rankingu mieliśmy duży kłopot. Z jednej strony nie ma się czym chwalić, skoro większość drogowych inwestycji notuje wielomiesięczne opóźnienia. Z drugiej - nie można nie odnotować, że dróg przybywa.

Przegrana walka o ESK

Przegrana walka o Europejską Stolicę Kultury, była porażką spektakularną. Ci, którzy starali się o tytuł, teraz są skłóceni. Wielu wskazuje, że pieniądze przeznaczone na projekt zostały roztrwonione. Rzeczywiście. Choć, program ESK miał być kontynuowany, to już po kilku miesiącach zostało po nim niewiele. Smutnym finałem dla ESK stał się artykuł w "Fakcie", który pokazał szefową kulturalnego projektu, niszczącą sąsiadowi samochód.

Lifting Dworca Centralnego

Gdy trzy lata temu pojawił się pomysł, by dworzec Centralny wpisać do rejestru, dyskusję zdominowały głosy sprzeciwu. "Zburzyć, zaorać i zbudować od nowa" - taki ton dominował. Okazuje się, że wystarczyło go umyć.

Śmierć Jolanty Brzeskiej

O jej śmierci wciąż trudno pisać inaczej niż "tajemnicza". Komitet Obrony Lokatorów zdążył już jednak wciągnąć podobiznę Jolanty Brzeskiej na swoje sztandary. Wraz z hasłem "Wszystkich nas nie spalicie" stała się symbolem jednego z najpoważniejszych problemów społecznych Warszawy.

Prywatyzacja SPEC

Sprzedaż tej spółki skłóciła radnych, a mieszkańców stolicy zmobilizowała do poparcia wniosku o referendum. Ale mimo protestów pracowników, warszawiaków i polityków opozycji, ratusz zdecydował o sprzedaży Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Orange Warsaw Festival

Po latach mniej lub bardziej udanych prób, w 2011 roku udało się zorganizować w Warszawie letni festiwal muzyczny na europejskim poziomie. Orange Warsaw Festival okazał się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym, a przede wszystkim artystycznym.

Tajne umowy ratusza

Z kim Warszawa popisuje umowy o dzieło i umowy zlecenie? Od dwóch lat próbuje ustalić to jeden z radnych. Ratusz informacje trzyma w tajemnicy. W 2011 roku sąd nakazał ich ujawnienie , ale urząd nie zastosował się do wyroku i odmówił. Umowy wciąż pozostają tajne.

Podwyżka cen biletów

Nie pomogły zapowiedzi bojkotu komunikacji miejskiej, happening przed metrem Centrum ani protesty opozycji. W sierpniu wprowadzono pierwszą podwyżkę cen biletów. Kolejne czekają nas w 2013 i 2014 roku.

Zabytki bez ochrony

Przetrwały wojnę i Powstanie Warszawskie. Nie zniszczyli ich komuniści. Dziś dobijają je deweloperzy. Przedwojenne zabytki warszawskie, choć jest ich w stolicy naprawdę niewiele, w pojedynku z firmami budowlanymi nie mają żadnych szans. Zburzenie carskich koszar jest przykładem najbardziej jaskrawym.

Odrodzenie Legii

Rok temu nasz plebiscyt wygrali kibice Legii. Zmobilizowali się i swoimi głosami ustanowili otwarcie nowego stadionu Legii wydarzeniem roku 2010. Okazuje się, że mieli rację.

Koniec budowy Stadionu Narodowego

Za rok bardziej, niż jego otwarcie, wspominać będziemy pewnie cel, dla którego powstał - zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dlatego choć nie ma jeszcze murawy, już teraz nominujemy zakończenie budowy stadionu Narodowego do tytułu wydarzenia roku.

Wielki sukces "Kopernika"

Co prawda Centrum otwarto pod koniec 2010 roku, ale spektakularny sukces Kopernik odnotował dopiero w 2011 - przyjmując milionowego gościa i pomagając odwrócić Warszawę ku Wiśle.

Most dla Skłodowskiej

W 2011 roku stołecznym radnym i urzędnikom udało się wespół dokonać rzeczy niebywałej - zniechęcili warszawiaków do nie budzącej najmniejszych kontrowersji patronki, by potem im ją arbitralnie narzucić.

Koniec samochodów z Żerania

Po 60 latach z mapy Warszawy zniknęła Fabryka Samochodów Osobowych. Kiedyś o samochodach ze znaczkiem FSO marzyła cala Polska. Dziś wiadomo - ciągu dalszego nie będzie. Dla mnie to najsmutniejsze wydarzenie minionego roku.

Marsz Niepodległości bez nominacji

Masowe zgromadzenia to w Warszawie chleb powszedni. W czasie licznych pochodów stolica zmienia się w arenę, na której ludzi z całej Polski chcą manifestować swoje poglądy, czy potrzeby . Właśnie dlatego trzeba pamiętać, że przed naszymi oknami przetaczają się problemy nie tyle Warszawy, co współczesnej Polski.

Dwie nowe "elki" od poniedziałku

Dobra wiadomość dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Od poniedziałku ZTM uruchomi dwie nowe podwarszawskie linie L 7 i L 8.