"2" znika z mostu w weekend. "To jest normalna praktyka"

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTramwaj będzie kursować tylko w dni powszednie

Od soboty linia tramwajowa nr 2 nie będzie kursować w weekendy i święta mostem Marii Skłodowskiej-Curie. Przyczyną jest niewielkie zainteresowanie pasażerów.

- To jest normalna praktyka w przypadkach, niewielkiego zainteresowania podróżnych. Nie jest ona związana z konsekwencjami cięć w komunikacji miejskiej - tłumaczy Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM zmienia zdanie?

Linia na moście Marii Skłodowskiej-Curie kursuje niewiele ponad dwa miesiące. Od razu po jej uruchomieniu 21 stycznia, pojawiały się zarzuty, że będzie "wozić powietrze". ZTM odpierał krytykę, zapewniając, że linia jest potrzebna a dziennie podróżuje nią 2,5 tysiąca pasażerów.

Czy decyzja o likwidacji weekendowej "dwójki", oznacza, że racja była po stronie krytyków? – Zarzuty dotyczyły dni powszednich w godzinach szczytu. Podtrzymuję stanowisko, że "nie wozimy powietrza" i pasażerów jest dużo - przekonuje Krajnow. – Mniejsze zainteresowanie jest jedynie w weekendy i święta, dlatego wprowadzamy zmiany - dodaje.

Tylko w dni powszednie

Zmiany dla pasażerów zostaną wprowadzone już w sobotę 6 kwietnia. Tramwaj linii "2" będzie kursować jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 20.30.

su/b

Tramwajem przez most
Tramwajem przez mostLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości