Najnowsze

Najnowsze

Otworzyli Cierlicką. Zamkną ją znowu w sierpniu

Kierowcy znowu mogą korzystać z ulicy Cierlickiej. Po dwóch miesiącach ulica została ponownie otwarta w nocy z piątku na sobotę. Okazuje się jednak, że prace przy wiadukcie PKP, które były powodem utrudnień, jeszcze się nie skończyły i robotnicy wrócą tam w sierpniu. Ulica znowu zostanie zamknięta.

Co rozpylono w centrum handlowym? Ewakuacja podczas seansu

Do godz. 2.30 trwała akcja straży pożarnej w kinie Cinema City w centrum handlowym Arkadia. - Podczas seansu "Jack Strong" o godzinie 19:40, ktoś rozpylił niesamowicie śmierdzącą substancję. Seans został przerwany – zaalarmowała na Kontakt 24 Małgorzata.

Zagrają dla zabitego policjanta

Mundurowi z Węgier, Litwy, Mołdawii i Polski - w sumie 42 drużyny wezmą udział w turnieju piłkarskim na cześć zabitego przez chuliganów policjanta Andrzeja Struja. To już piąta edycja zawodów.

Napadł na bank, ale nie doczekał się pieniędzy. Uciekł

Stołeczna policja poszukuje mężczyzny, który w piątek późnym popołudniem napadł na bank na ul. Abrahama w Warszawie. Napastnik sterroryzował pracowników placówki przedmiotem przypominającym broń. Gdy ci chcieli mu wydać przygotowane pieniądze, zdenerwowany zdecydował się uciec. Informację o napadzie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kierująca spod Rotundy już po badaniach psychiatrycznych

Izabella C., która w grudniu ubiegłego roku, prowadząc pod wpływem alkoholu, wjechała do przejścia podziemnego przy Rotundzie, przeszła badania psychiatryczne i psychologiczne. Stanowisko biegłych prokuratura otrzyma najpewniej w przyszłym tygodniu. Jak dowiedziała się nieoficjalnie reporterka TVN24, kobieta nadal nie stawia się regularnie na policji.

6 mln zł dotacji na Świątynię Opatrzności. Zawiadomili prokuraturę

SLD złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w związku z przyznaniem przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego 6-milionowej dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z kolei doniesienie do CBA i prokuratury zapowiedzieli w czwartej posłowie Twojego Ruchu.

Czy warto grodzić Ogród Saski? "Nie róbmy skansenu"

Czy warto ogrodzić Ogród Saski? Varsavianiści przekonują, że tak, bo poprawi to bezpieczeństwo i estetykę. Przedstawiciele ruchów miejskich twierdzą, że to myślenie jest anachroniczne, a parki powinny być otwarte. Mieszkańcy są podzieleni, a urzędnicy profilaktycznie chowają głowę w piasek.

Minister Zdrojewski: dotacja dla archidiecezji zgodna z prawem

Przebywający w Nowym Jorku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski zaprzeczył w czwartek jakoby dotacja 6 mln zł na budowę ekspozycji w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego była sprzeczna z prawem. Wnioski w tej sprawie do CBA i prokuratury uznał za bezzasadne.

Roszady na Trasie AK. "Kierowcy się gubią"

Kierowcy jeżdżący Trasą AK muszą uważać na zmiany w ruchu, które serwują drogowcy. Z blisko tygodniowym opóźnieniem udało zamknąć się wiadukt na ul. Słowackiego. Z kolei reporter tvnwarszawa.pl donosił rano o "niespodziewanych" zmianach na odcinku pomiędzy ul. Mickiewicza a Słowackiego.

Motocykle na buspasy? "Mniej agresji i poprawi się bezpieczeństwo"

Wiceprezydent stolicy Jarosław Dąbrowski zadeklarował, że chciałby widzieć motocyklistów jeżdżących w Warszawie legalnie po buspasach. Zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z urzędnikami. – Wpuśćmy jednoślady na buspasy. Będzie mniej agresji i poprawi się bezpieczeństwo – przekonuje Tomasz Kulik, instruktor motocyklowy.

Mniej wypadków, niższa prędkość, zero ofiar. "Fotoradary spełniają swoją rolę"

Brak ofiar śmiertelnych, mniejsza liczba wypadków i spadająca średnia prędkość. To według warszawskiej straży miejskiej największe sukcesy działania fotoradarów. - Spełniają swoją rolę, dyscyplinują kierowców, poprawiają bezpieczeństwo w miejscach, gdzie zostały ustawione – przekonują strażnicy i zapowiadają ustawienie kolejnych urządzeń.

Przepisy drogowe najczęściej łamią dyplomaci z Ukrainy, Rosji i Kuwejtu

660 razy warszawskie fotoradary zarejestrowały w ubiegłym roku samochody dyplomatów popełniających wykroczenie. Najczęściej przepisy łamali pracownicy ambasady Ukrainy. Tuż za nimi uplasowali się dyplomaci z Rosji i Kuweju. Droga do ich ukarania jest długa. - Czują się bezkarnie – rozkłada ręce straż miejska.

228 km/h motocyklem, 208 km/h autem. Rekordziści z fotoradarów

19 razy w ciągu roku został zarejestrowany przez fotoradary w różnych punktach miasta rekordzista wśród warszawskich kierowców. Na razie nie poniósł konsekwencji łamania przepisów, bo straż miejska ma problem z jego namierzeniem. Najwyższa prędkość zarejestrowana przez kamery należała to motocyklisty, który pędził Puławską 228 km/h. Najszybsze auto było wolniejsze o 20 km/h.

Kłótnia radnego z wiceprezydentem. "Musi pan się douczyć"

- Dlaczego domki przy Puławskiej do dnia dzisiejszego nie mają pojemników na śmieci? – dopytywał przed urzędem Ursynowa radny Leszek Lenarczyk. – Troszeczkę musi się pan douczyć – usłyszał w odpowiedzi od wiceprezydenta Warszawy Jarosława Dąbrowskiego. - Skoro pan nie chce odpowiadać na pytania, to po diabła pan tu przyjechał – odparował Lenarczyk, jednak odpowiedzi już się nie doczekał. Do kłótni doszło przed urzędem Ursynowa, po konferencji w sprawie wywozu śmieci.

Policjanci podejrzani o pobicia na komendzie

Czterej stołeczni policjanci są podejrzani o przekroczenie uprawnień, bezprawne pozbawienia wolności, pobicia, spowodowanie obrażeń ciała i zmuszanie do określonego zachowania - podała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.