Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

WOŚP przekazuje łóżka do intensywnej terapii. Cztery pierwsze trafiły do szpitala przy Wołoskiej

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jerzy Owsiak o przekazaniu łóżekTVN24
wideo 2/3
TVN24Jerzy Owsiak o przekazaniu łóżek

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przekształcony w marcu na placówkę zakaźną otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pierwszą partię łóżek do intensywnej terapii. Jerzy Owsiak zapewniał, że kolejne dotrą wkrótce do placówek w całej Polsce.

Prezes WOŚP Jerzy Owsiak odebrał we wtorek pierwszą partię czterech łóżek do intensywnej terapii, które trafiły do jednego z najbardziej obciążonych pacjentami z koronawirusem szpitali.

Chodzi o placówkę MSWiA przy Wołoskiej, która w połowie marca została przekształcona w szpital zakaźny. Już wcześniej fundacja Jerzego Owsiaka zapowiedziała, że będzie dostarczać najpotrzebniejszy sprzęt szpitalom jednoimiennym, po uprzednim porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia. Chodzi o placówki, gdzie leczeni są wyłącznie zakażeni koronawirusem.

Kolejne łóżka, respiratory, maseczki

- Jest to pierwsza partia z 50 łóżek, które przez najbliższe dni będą się rozjeżdżały po całej Polsce. Zamówiliśmy też kolejne 50. Są to łóżka, które od lat kupujemy na intensywną terapię. Oprócz tego czekamy jeszcze na 100 kolejnych, które będą jechały od nas z Francji. Łącznie będzie ich 200 - mówił Jerzy Owsiak na antenie TVN24. - Zaraz po świętach zamówimy kardiomonitory, będzie ich 157, kupiliśmy także 47 respiratorów - dodał. Jak podkreślił, sprzęt będzie dostarczany cyklicznie.

WOŚP zapewniła także, że oprócz łóżek i najbardziej potrzebnych teraz na całym świecie respiratorów zadba o dostarczenie pakietów zabezpieczenia osobistego. Będzie to między innymi pół miliona maseczek chirurgicznych, które również zostaną przekazane szpitalom.

Jak informował Jerzy Owsiak, sprzęt jest zakupiony ze specjalnego funduszu interwencyjnego WOŚP, na które złożyły się duże firmy, ale na ten cel każdy może wpłacać pieniądze.

Fundusz interwencyjny WOŚP można wesprzeć tutaj.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: