TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - środa 22.06. Wzrost temperatury, w części kraju mocno powieje

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Środa 22.06, czyli pierwszy dzień kalendarzowego lata, przyniesie wzrost temperatury w całym kraju. Termometry wskażą do 27 stopni Celsjusza w zachodnich regionach. Nigdzie nie spodziewamy się opadów deszczu, ale będą miejsca z porywistym wiatrem.

Noc upłynie przeważnie pod znakiem pogodnej aury. Jedynie na wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże i lokalnie w pierwszej części nocy wystąpią tam słabe opady deszczu poniżej 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 9-10 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju do 11-12 st. C na Pomorzu i zachodzie. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, na zachodzie słabo, a na wschodzie umiarkowanie.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na środę 22.06

Za dnia będzie przeważać małe i umiarkowane, kłębiaste zachmurzenie. Tylko w północno-wschodniej części kraju pojawi się więcej chmur, ale bez opadów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 22-24 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na zachodzie. Będzie wiać północno-zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na południowym wschodzie dość silny wiatr, w porywach osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 40-60 procent, przy czym najwyższa będzie na północnym wschodzie. W zachodnich regionach będzie odczuwalne ciepło, a mieszkańcy pozostałych miejsc odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w północno-wschodniej części kraju okażą się neutralne, a na pozostałym obszarze Polski będą korzystne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 997 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pogodna środa. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 999 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Sopocie i Gdańsku noc zapowiada się pogodnie. Temperatura spadnie minimalnie do 12 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pod znakiem pogodnej aury w Gdańsku, Sopocie i Gdyni upłynie również środa. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr powieje z kierunków północnych, słabo i umiarkowanie. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc będzie bezchmurna. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszańcy Poznania mogą spodziewać się pogodnej środy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słabo. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu zapowiada się bezchmurnie. Temperatura spadnie minimalnie do 11 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Za dnia we Wrocławiu aura będzie pogodna. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Powieje słaby wiatr, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 999 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy w Krakowie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 982 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańcy Krakowa mogą spodziewać się pogodnego dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 984 hPa.

Warunki drogowe w środę
Warunki drogowe w środętvnmeteo.pl

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości