Pogoda na dziś - sobota, 31.12. Sylwester pod znakiem pochmurnej aury, temperatura sięgnie 16 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sylwester zapowiada się na ogół pochmurno, w części kraju popada deszcz. Będzie niezwykle ciepło, z temperaturą przekraczającą 15 stopni Celsjusza. Powieje też silny wiatr, który na północy w porywach rozpędzi się nawet do 80-90 kilometrów na godzinę, a w górach osiągnie powyżej 100 km/h.

W sobotę 31.12, czyli w sylwestra, wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami w centrum i na południu Polski. Na północnym zachodzie, północy i północnym wschodzie kraju okresami będą pojawiać się opady deszczu rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Ziemi Lubuskiej. Lokalnie na Przedgórzu Sudeckim termometry mogą wskazać jednak jeszcze wyższe wartości.

Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie wiać umiarkowanie i dość silnie, w porywach na przeważającym obszarze kraju do 60-70 kilometrów na godzinę, na północy do 80-90 km/h, a w górach rozpędzi się powyżej 100 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza wahać się będzie od 80 do 90 procent. W większości kraju będzie odczuwalny komfort termiczny, na północnym wschodzie Polski będzie chłodno, przebywający zaś na południowym zachodzie odczują ciepło. W północnej połowie kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, a w południowej połowie będą neutralne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sylwester w Warszawie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 12 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 60 km/h. Barometry wskażą w południe 1003 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka sylwester z dużym zachmurzeniem, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 1009 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Sylwester w Poznaniu zapowiada się z na ogół dużym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Barometry wskażą w południe 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Przed mieszkańcami Wrocławia sylwester z dużym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Temperatura maksymalna osiągnie 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60-70 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 999 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie w sylwestra wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w osiągnie 60 km/h. Ciśnienie osiągnie w południe 992 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości