Pogoda zapewni nam moc wrażeń. Idą "gorące" dni, ale zima też o sobie przypomni

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

Kiedy będzie ciepło? Jeszcze przed weekendem pojawią się takie miejsca, gdzie temperatura może sięgnąć lub przekroczyć 20 stopni. Później zacznie robić się coraz chłodniej. Może spaść deszcz ze śniegiem.

Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek, pogoda w Polsce w ciągu najbliższej doby kształtowana będzie przez układ niskiego ciśnienia z centrum nad Finlandią (następnie północno-zachodnią Rosją). Związana z nim strefa pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego, rozciągającego się aż znad północno-zachodniej Rosji, przez Europę Środkową, do Półwyspu Iberyjskiego, dzieli Europę na wyraźnie cieplejszą część położoną na południe od linii frontu oraz chłodniejszą, obejmującą regiony na północ od linii frontu.

Do Polski napływać będzie jeszcze ciepłe powietrze polarne morskie znad Atlantyku, jednakże już w sobotę strefa chłodnego frontu atmosferycznego obejmie obszar Polski, a wraz z nią nadejdzie chłodne powietrze z północy Europy. Napływ chłodnego powietrza będzie postępował z każdym kolejnym dniem i bardzo możliwe, że na początku przyszłego tygodnia opady deszczu przyjmą postać opadów deszczu ze śniegiem.

Pogoda na piątek i sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na czwartek i piątek

Czwartek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzeniami. Na przeważającym obszarze kraju, poza Polską południowo-wschodnią, wystąpią słabe opady deszczu do dwóch litrów wody na metr kwadratowy. Jedynie na Wybrzeżu opady mogą być silniejsze, do 5 l/mkw. Niewykluczone są tam słabe burze. Termometry wskażą od 12-14 stopni Celsjusza na północy, przez 15-17 st. C w centrum, do 18-20 st. C na południu Polski. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, na zachodzie w porywach dość silny. Rozpędzi się do 40-50 kilometrów na godzinę.

Piątek przyniesie duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu. Te nie są przewidywane jedynie na południowym wschodzie kraju. Temperatura wyniesie maksymalnie od 13-14 st. C na północy kraju do 18-20 st. C na południu. Południowo-zachodni umiarkowany wiatr na zachodzie i północy w porywach może być dość silny (do 40-60 km/h).

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com

Pogoda na weekend

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu rzędu 1-5 l/mkw. Jedynie na Podkarpaciu będzie pochmurno z ciągłymi opadami deszczu o sumie do 10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 11-12 st. C na północy do 13-14 st. C na południu i w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu rzędu 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 8-10 st. C na północy do 12-13 st. C na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni, skręcający na północno-zachodni. Na północy powieje porywiście.

Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky.com

Pogoda na poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 4-5 st. C na północy do 6-8 st. C na południu. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni, na południu i wschodzie powieje słabiej ze zmiennych kierunków.

Pogoda na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: AdobeStock

Pozostałe wiadomości