TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - niedziela 23.01. Miejscami widzialność może być ograniczona, pojawią się także opady

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 22/23.01
Pogoda na noc 22/23.01tvnmeteo.pl
wideo 2/6
tvnmeteo.plPogoda na noc 22/23.01

Pogoda na noc i na niedzielę miejscami zapowiada się mglisto. Należy spodziewać się także słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 5 stopni Celsjusza.

Nadchodzącej doby dominującym układem barycznym nad Polską będzie rozległy wyż, którego centrum znajdujące się obecnie nad kanałem La Manche. Powoli przemieści się w stronę zachodnich Niemiec. W nocy jedynie wschodnia część kraju znajdowała się będzie jeszcze w zasięgu odległego już niżu IDA.

W drugiej części nocy oraz w niedzielę niż znad Skandynawii spróbuje przejąć dominację w pogodzie nad Polska i będzie usiłował wcisnąć się zatoką z frontem ciepłym od północnego zachodu nad nasz kraj. Wyż jednak jest na tyle silny, że obecność strefy frontowej przejawi się głównie wzrostem zachmurzenia i bardzo słabymi opadami śniegu, przechodzącymi w opady śniegu z deszczem oraz deszczu. Za słabo wyrażonym frontem napłyną nad zachodnie regiony Polski cieplejsze i wilgotne masy powietrza polarnego, co przy słabym wietrze sprzyjało będzie w ciągu nocy tworzeniu się zamgleń i mgieł, które na zachodzie mogą utrzymywać się lokalnie aż do południa.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na wschodzie i południu kraju wystąpią przelotne opady śniegu o sumie niższej niż centymetr. Na północnym zachodzie nastąpi stopniowy wzrost zachmurzenia z opadami śniegu do ponad 1 cm i deszczu ze śniegiem do ponad litra wody na metr kwadratowy. W drugiej części nocy na krańcach północno zachodnich pojawi się mżawka oraz mgły, możliwe są także mgły marznące, ograniczające widzialność do 200-900 metrów. Temperatura minimalna sięgnie od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie oraz w Małopolsce i na Śląsku, przez -4 st. C w centrum kraju, do -1 st. C na Pomorzu. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, na ogół słaby i umiarkowany. Jedynie na południowym wschodzie w pierwszej części nocy może być jeszcze dość silny i osiągać w porywach do 50 kilometrów na godzinę.  

Pogoda na noc 22/23.01
Pogoda na noc 22/23.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - niedziela 23.01

Pogoda na jutro, czyli niedzielę 23.01 - na wschodzie wystąpi duże zachmurzenie, poza tym będzie pochmurno ze słabymi opadami śniegu do 1 cm. W pasie od Pomorza, przez Kujawy i Wielkopolskę, po Dolny Śląsk spodziewane są opady śniegu z deszczem i deszczu poniżej 1 l/mkw. Na północnym zachodzie do godzin przedpołudniowych mogą utrzymywać się mgły i zamglenia. Tylko na północnym wschodzie kraju wystąpią większe przejaśnienia, nie powinno padać. Temperatura maksymalna sięgnie od -3 st. C w pasie wschodnim, przez -1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby wiatr z kierunków północnych.

Pogoda na niedzielę 23.01
Pogoda na niedzielę 23.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela 23.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. Na zachodzie kraju będzie chłodno i wilgotno, mieszkańcy wschodu odczują zimno. Na zachodzie biomet będzie niekorzystny, a na wschodzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 23.01
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 23.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie duże ze słabymi przelotnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna sięgnie -4 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie -1 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby. Ciśnienie w południe osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. O północy barometry wskażą 1027 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem w drugiej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1030 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Termometry pokażą minimum -4 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu do mniej niż 1 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Słabo powieje z kierunków zachodnich. W południe barometry pokażą 1020 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające pod koniec nocy do dużego. Na termometrach zobaczymy minimum -5 st. C. Wiatr z północnego zachodu i zachodu będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem do mniej niż 1 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 1 st. C. Powieje słaby wiatr z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1017 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże ze słabymi przelotnymi opadami śniegu do mniej niż 1 cm. Termometry pokażą minimum -6 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno ze słabymi przelotnymi opadami śniegu do mniej niż 1 cm. Temperatura maksymalna wyniesie -2 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 1001 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości