Nauka

Nauka

Australijscy badacze odkryli najbardziej zróżnicowany zbiór tropów dinozaurów na świecie. Spośród tysięcy śladów około 150 z nich można przyporządkować 21 specyficznym typom tropów. Ślady gadów rozciągają się na długości 25 kilometrów wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Australii.

Wypalanie traw wcale nie użyźnia gleby, za to powoduje pożary oraz ogromne szkody w środowisku. Ruszyła kampania STOP wypalaniu traw, mająca na celu uświadomienie Polaków o szkodliwości tej praktyki.

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała listę bakterii, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Są one oporne na dostępne na rynku antybiotyki. O tym, jakie są perspektywy na to, by skutecznie z nimi walczyć, opowiedziała krajowa konsultant do spraw mikrobiologii lekarskiej.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO przedstawiła listę dwunastu rodzajów bakterii, na które pilnie potrzeba nowych antybiotyków. To pierwsze takie zestawienie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić, które bakterie są najbardziej niebezpieczne dla życia ludzi i nad jakimi lekami należy priorytetowo pracować.