Tęcza - jak powstaje, kolory, symbolika00:05Tęcza, którą widzimy z ziemi, ma kształt łuku i siedem kolorów.
Kondory kalifornijskie mogą rozmnażać się bezpłciowo. Potwierdzono to po długich latach badań00:30Odkrycie naukowców z San Diego.
Coś bardzo ważnego wydarzyło się w kosmosie. Dowodem jest superszybki i superjasny Wielbłąd01:30Czym był Wielbłąd?
Amerykańskie badania: szczepienie daje silniejszą odporność niż przechorowanie COVID-1901:41Analizy prowadzili eksperci z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).
Efekty przyjęcia trzeciej dawki szczepionki. Analizy izraelskich badaczy01:41Analizy prowadzone były w okresie rozpędzania się tak zwanej czwartej fali zakażeń.
Te zboża pokazują, co nas czeka. NASA bada wpływ zmiany klimatu na uprawy01:05Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie "Nature Food".
"Nie ma czasu, jeżeli naprawdę chcemy przetrwać. Mamy minutę"01:05Zbigniew Karaczun, ekspert Koalicji Klimatycznej, we "Wstajesz i wiesz" w TVN24.
Astronomiczne wydarzenia listopada. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na niebie00:41W listopadzie będziemy mogli podziwiać na nocnym niebie roje meteorów, a także częściowe zaćmienie Księżyca.
"Zamierzamy wysłać na Księżyc polską aparaturę już w niedalekiej przyszłości"01:13Polscy naukowcy będą mogli pracować przy nadchodzącej misji Artemis NASA.
W czasie instalacji gazu ziemnego odkryli cmentarz ze starożytnościZnaleziono sześć ludzkich ciał i różnego rodzaju naczynia.
Skazani na niedobór wody. I nie, "stres wodny" to nie tylko problem "trzeciego świata"03:57Niepokojący raport Europejskiej Agencji Środowiskowej (EEA) opisuje sytuację także na naszym kontynencie.
"Szansa dużo większa niż zwykle". W nocy z soboty na niedzielę możemy zobaczyć zorzę polarną00:08W którym miejscu wypatrywać spektakularnych widoków na niebie? Jak i kiedy obserwować to zjawisko?
"Słuchajcie, ludzie. Wiem co nieco o wymieraniu". Dinozaur na forum ONZ01:10Kampania Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.
Dała się schwytać! Młodziutka planeta pozasłoneczna na bezpośrednim obrazie00:30Egzoplaneta 2M0437b jest jedną z najmłodszych egzoplanet, których obraz udało się uzyskać.
Zamieć pyłowa na Grenlandii. Zobacz ją i sprawdź, jak powstała01:21Satelity należące do NOAA i NASA uchwyciły na zdjęciu chmurę pyłu nad Grenlandią.
Tajemniczego sygnału radiowego z Proximy Centauri nie wysłali kosmici. Zagadka rozwiązana01:27Jego źródło okazało się dużo bliższe.
Jak wirus SARS-CoV-2 niszczy naczynia krwionośne w mózgu? Francuscy badacze tłumaczą00:32SARS-CoV-2 może doprowadzać do śmierci komórek wyściełających naczynia mózgowe. Stan ten jest odwracalny, ale może prowadzić do uszkodzeń mózgu - informują naukowcy.
Polska Agencja Kosmiczna będzie mogła brać udział w programach dotyczących eksploracji Księżyca i Marsa 00:31Umowę z NASA podpisano podczas 72. Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego.
Odkryto pierwsze oznaki istnienia planety poza Drogą Mleczną00:37Potencjalna planeta ma znajdować się w galaktyce Messier 51.
Alarmujący raport WMO o emisji gazów cieplarnianych. "Tu nie chodzi tylko o jakiś wzór chemiczny, czy liczby na wykresie"03:57Emisje gazów cieplarnianych w 2020 roku były wyjątkowo duże.
Składniki powietrza - które są stałe, a które są zmienne?00:33Powietrze jest bezbarwne i nie ma smaku. Co ciekawe, kiedy powietrze zostanie skroplone, staje się błękitną cieczą.
"Złowrogie" chemtrails? Fakty i mity o smugach na niebie00:31Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśniają.
"Wszystko bardzo źle wróży". Wstrząsający raport o klimacie Zdaniem naukowców wysokie temperatury na świecie doprowadziły do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego.
Kolejny obiekt kosmiczny uderzył w Jowisza. Jasny błysk widać na zdjęciu00:57Zjawisko zaobserwowali astronomowie z Japonii.
"Kocia" bakteria może pomóc w walce z chorobami skóry00:31Dzięki temu odkryciu mogą powstać nowe metody leczenia chorób skóry u ludzi i zwierząt.
Antybiotyk, który może pomóc zwalczyć boreliozę. Część jego działania pozostaje tajemnicą00:41Higromycyna A ma szereg cech, które czynią z niej atrakcyjnego kandydata do leczenia boreliozy - twierdzą badacze.
Otyłość a COVID-19. Kolejne badanie wykazało, że może pogorszyć przebieg choroby01:04Naukowcy zwracają uwagę na szczególną potrzebę szczepień osób z nadwagą bądź otyłością.
Nerka genetycznie zmodyfikowanej świni przeszczepiona do organizmu człowieka. Przyjęła sięBadania mają pomóc w załagodzeniu problemu, jakim jest niedobór ludzkich narządów do przeszczepu.
Szczepienie przeciwko COVID-19 może częściowo chronić także przed zakażeniem innymi koronawirusamiBadania naukowców z Northwestern University w Stanach Zjednoczonych.