Najnowsze

Z ostatnim dzwonkiem przyjdą upały. Ponad 30 st. C pierwszego tygodnia wakacji

Najnowsze

Maja Popielarska o prognozie długoterminowej (TVN Meteo)
Maja Popielarska o prognozie długoterminowej (TVN Meteo)

Lato się rozkręca, ale powoli. Pierwszego tygodnia wakacji będziemy mieli do czynienia z temperaturą przekraczającą 30 st. C. Najcieplej powinno być 1 lipca, kiedy to słupki rtęci podskoczą do 34 st. C. Ale wcześniej kilka dni deszczu i umiarkowanych temperatur. - Przez najbliższe 2 tygodnie zapowiada się bardzo dynamiczna pogoda - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Początek tygodnia rozczaruje kapryśną aurą. Modele synoptyczne wykazują kilkudniowe ochłodzenie. W poniedziałek temperatura spadnie do 22, a miejscami nawet 17 st. C. Jeszcze chłodniej ma być we wtorek z maksymalna wartością 20 st. C. Dodatkowo synoptycy przewidują niekorzystne zjawiska atmosferyczne: - Na początku okresu dominować będą chłodne układy niżowe z intensywnymi opadami deszczu i burzami - zapowiada Raczyński.

Potem z każdym dniem ma być coraz cieplej, ale miejscami wciąż mokro. W środę słupki rtęci powinny wskazać temperaturę od 17 do 22 st. C, a w czwartek od 18 do 23 st. C.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ POGODY NA NAJBLIŻSZE 5 DNI

Z ostatnim dzwonkiem przyjdą upały

Aktualne modele synoptyczne wskazują, że poprawa pogody nastąpi w piątek, w ostatni dzień roku szkolnego. Niże przynoszące chłód i opady deszczu, powinny ustąpić wyżom. Już tego dnia temperatura maksymalna może sięgnąć 27 st. C. To dobry zwiastun wakacyjnej pogody.

Ostatniego dnia miesiąca, czyli w sobotę, synoptycy przewidują gwałtowny skok temperatury. Ta ma sięgnąć nawet 32 st. C i utrzymać się na podobnym poziomie przynajmniej tydzień. - Pierwszy tydzień lipca słoneczny i suchy, będzie pod znakiem wyżu znad Europy zachodniej i 34-stopniowych upałów - prognozuje Raczyński.

Jak na razie najcieplej zapowiada się 1 lipca, z przewidywaną wartością maksymalną właśnie na poziomie 34 st. C. Kolejne dni będą równie upalne z temperaturą maksymalną przekraczającą 30 kresek. Kto weźmie urlop w tym terminie może liczyć na sporo słońca i powrót z opalenizną.

Powrót niżowej pogody

Niestety już pod koniec pierwszego lipcowego tygodnia pogoda zrobi kolejny zwrot. - Według obecnie dostępnych danych powrócą niże z deszczem i burzami. Lokalnie może padać grad. W porywach burzowych wiatr może osiągać 90km/h - informuje synoptyk TVN Meteo.

W sobotę 7 lipca termometry powinny wskazać od 20 do 27 st. C, a w niedzielę 19-26 st. C. W kolejnych dniach temperatura powietrza utrzyma się na podobnym poziomie.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości