Prognoza pogody na środę: przez Polskę przechodzi ciepły front. Niesie deszcz

Prognoza pogody na środę i kolejne dni
Prognoza pogody na środę i kolejne dni
Prognoza pogody na środę i kolejne dni

Pogoda przyniesie dziś sporą porcję deszczu i porywisty wiatr, głównie w województwach zachodnich. Tam też będzie najcieplej, do 6 st. C. Na wschodzie utrzyma się mróz.

Nad ranem od Małopolski po Suwalszczyznę spadnie do 5 cm mokrego śniegu. Opady będą wynikiem frontu atmosferycznego, który nocą przechodził przez zachód i centrum kraju. Po przejściu frontu rozpogodzi się i do końca dnia nie będzie już padać.

Natomiast na zachodzie pojawi się kolejny, tym razem ciepły front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu. Tam oraz na Wybrzeżu dodatkowo silnie powieje, do 60-70 km/h.

Ciepło na zachodzie, mróz na wschodzie

Zachód kraju będzie cieplejszy z temperaturą maksymalną 6 st. C w Szczecinie i Zielonej Górze. W głębi kraju termometry pokażą wartości od 0 do 3 st. C. Na wschodzie będzie już na minusie. Najchłodniej zapowiadają się Suwałki z -3 st. C.

Źle się poczujemy

Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne, a to z kilku powodów. Po pierwsze nad krajem wędrować będą fronty atmosferyczne. W związku z tym ciśnienie będzie się wahać, powodując złe samopoczucie. Barometry w Warszawie w drugiej części dnia pokażą 1007 hPa. Na dodatek słońca będzie jak na lekarstwo, zwłaszcza w dzielnicach zachodnich. Wilgotność względna wyniesie od 90 do ponad 90 proc i zwiększy odczucie chłodu.

Warunki biometeorologiczne w środę
Warunki biometeorologiczne w środę

Pogoda Warszawa

Pogoda Kraków

Pogoda Wrocław

Pogoda Trójmiasto

Pogoda Poznań

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości