Prognoza pogody na dziś: ciepło, lecz w wielu miejscach popada

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek

W piątek w prawie całej Polsce padać będzie deszcz. Jedynie na południowym wschodzie prognozowana jest pogodna aura. Termometry wskażą od 19 st. C do 25 st. C.

W piątek nad Polską będzie przemieszczać się front atmosferyczny ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Będzie ciepło. Termometry pokażą od 19 st. C w Szczecinie przez 23 st. C w centrum kraju, po 24 na południowym zachodzie i 25 st. C na Rzeszowszczyźnie. Ciśnienie będzie powoli spadać. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu.

Złe samopoczucie

Mimo sporej ilości słońca, warunki biometeorologiczne nie będą korzystne. A to za sprawą przemieszczającego się nad Polską frontu atmosferycznego i spadającego ciśnienia. Największa wilgotność względna powietrza, powyżej 70 proc., będzie właśnie w strefie frontu, czyli od Warmii i Mazur, przez centrum, po zachodnią Polskę. Będziemy odczuwać komfort termiczny, czyli nie będzie nam ani za zimno, ani za ciepło.

Warunki biometeorologiczne na piątek
Warunki biometeorologiczne na piątek

Prognoza pogody dla regionów

Warszawa

Pogodnie. Po południu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa, spada.

Trójmiasto

Przelotny deszcz. Temp maks. 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie, w Gdańsku w południe 1017 hPa, spada.

Kraków

Pogodnie, okresami przelotny deszcz. Temp maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 987 hPa, spada.

Poznań

Pogodnie, okresami przelotny deszcz. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie, w południe 1006 hPa, spada.

Wrocław

Pogodnie, okresami przelotny deszcz. Temp maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa, spada.

Autor: mar,mab/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości