Nawet 9 stopni w skali Beauforta. Wiatr szaleje nad Polską

Prognoza siły wiatru na piątek
Prognoza siły wiatru na piątek
Prognoza siły wiatru na piątek

Rozległy niż z północnej części Europy przynosi nam kolejny wietrzny dzień. Najsilniejsze porywy będą na północy i południu kraju - tam nawet do 100 km/h. W pozostałej części kraju będzie nieco spokojniej 60-70 km/h.

W północnej części kraju powieje z prędkością 70-80 km/h, a w centrum i na południu 60 km/h. Nadal najsilniejsze podmuchy wystąpia na Wybrzeżu, do 80 km/h, i w górach - nawet 100 km/h. Nad samym morzem mieszkańcy będą mieli do czynienia ze sztormową pogodą, o sile 7-9 stopni w skali Beauforta.

Wietrznie w kolejnych dniach

W sobotę nadal silnie powieje z kierunków zachodnich w granicach 60-80 km/h. Spokojniej zrobi się w weekend, prognozowana siła wiatru to 40-50 km/h. Tym razem powieje z kierunków północnych.

Od poniedziałku znów podmuchy nieznacznie się wzmogą i wyniosą od 40 do 60 km/h. We wtorek znów będzie silnie wiać - do 80 km/h z kierunku zachodniego.

W czwartek od rana silnie wiało

Czwartek był wyjątkowo wietrzny w całej Polsce. Po południu jednak wiało słabiej niż w pierwszej części dnia. Najsilniejszy wiatr utrzymał się na Wybrzeżu. Po godz. 16 w Gdańsku i Łebie wiało z prędkością 70 km/h, a w Kołobrzegu i Koszalinie - 65 km/h.

W Kuźnicy silny wiatr w ciągu godziny naniósł na promenadę masy kry z zatoki.

W pozostałych częściach Polski podmuchy też osłabły. Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie osiągają prędkości do 60-75 km/h. Na Mazowszu i w Wielkopolsce siła wiatru nie przekracza 55-60 km/h, a w rejonie Krakowa 65 km/h.

W górach - do 130 km/godz.

Znacznie spokojniej niż w ciągu dnia zrobiło się też na Podhalu. Po godz. 16 w Zakopanem wiało z prędkością zaledwie 14 km/h. W porówniu do wcześniejszych porywów złagodniał też wiatr w wysokich Tatrach - jego podmuchy osiągają tam 80-100 km/h (wcześniej nawet 130 km/h).

Autor: ar/js/mm//ŁUD/kdj/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości