Nad morzem wyjrzy słońce. Mazury w chmurach

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich 16.09
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich 16.09
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich 16.09

Ci, którzy wybrali się na weekendowy wypad na wodę, w niedzielę nie powinni marznąć - termometry pokażą 17-20 stopni. Na dodatek na Wybrzeżu będzie można liczyć na sporo słonecznych chwil. Gorzej będzie na Mazurach - tam lepiej nie ruszać się bez parasola lub przeciwdeszczowego płaszcza.

W niedzielę nad Wybrzeżem zaświeci słońce, ale chwilami będzie przesłaniane przez chmury. Na odcinku od Władysławowa po Krynicę Morską na dodatek może przelotnie popadać. Termometry w większości kurortów pokażą 19 st. C, w Rowach 20 st. C, a w Międzyzdrojach 21 st. C. Tylko w Łebie, Władysławowie, Jastarni i Helu będzie nieco chłodniej, 17 st. C.

Temperatura wody w kąpieliskach wyniesie 17-18 st. C, a w Rewalu, Dziwnowie i Międzyzdrojach 19 st. C. Południowo-zachodni i południowy wiatr powieje z prędkością 9-15 km/h.

Pochmurnie i mokro

Gorsza pogoda będzie na Mazurach. Chociaż w okolicach Olsztyna, Kętrzyna, Sztynortu i Mrągowa pokaże się słońce, na zmianę z nim pojawi się też przelotny deszcz. Pozostałe obszary zdominuje duże zachmurzenie z opadami. Sucho ma być tylko w rejonie Giżycka, Mikołajek i Rucianego.

Prawie w całym regionie termometry pokażą 18 st. C, jeden stopień mniej odnotują tylko okolice Piszu i Augustowa. Podobną temperaturę, 17-18 st. C, będzie miała woda w kąpieliskach. Wiatr z południowego zachodu osiągnie niewielkie prędkości, 6-10 km/h.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości