Mamy dwie pory roku: zima na północy i wiosna na południu

Prognoza pogody na dzień 04.04
Prognoza pogody na dzień 04.04
Prognoza pogody na dzień 04.04

Pogoda podzieli dziś Polskę na dwie części. Na północy front atmosferyczny przyniesie chłód, wiatr oraz opady deszczu i śniegu. Natomiast mieszkańcy południa mogą liczyć na sporą ilość słońca i wiosenne temperatury.

Pogodę na północy kraju będzie kształtował niekorzystny front atmosferyczny. Mieszkańcy tych terenów powinni ciepło się ubrać i zabrać ze sobą parasole, bo nie dość, że będzie wietrznie i chłodno, to dodatkowo wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Dodatkowo na północnym zachodzie silnie powieje, do 70 km/h.

Z kolei mieszkańcy województw południowych mogą śmiało założyć wiosenne płaszcze i parasole zostawić w domu. Niebo będzie umiarkowanie zachmurzone ze sporą ilością słońca.

Amplituda 15 st. C

Temperatury w Polsce północnej będą przypominały te zimowe. W Suwałkach temperatura maksymalna wyniesie 2 st. C, w Olsztynie i Trójmieście 4 st. C. Nieco cieplej będzie w Wielkopolsce: 8-10 st. C i w centrum: 12-13 kresek powyżej zera.

Natomiast mieszkańcy Polski południowej będą się cieszyć prawdziwie wiosennymi wartościami. Słupki rtęci w Krakowie czy Rzeszowie podskoczą do 17 st. C w najcieplejszym momencie dnia, zatem różnica między najcieplejszym, a najzimniejszym miastem w Polsce wyniesie jutro aż 15 st. C.

Niskie ciśnienie

Pogoda będzie źle wpływać na samopoczucie mieszkańców województw północnych. Tam biomet będzie niekorzystny.

Ciśnienie wciąż niskie. W południe barometry w Warszawie pokażą 992 hPa. Wilgotność powietrza wyniesie od 60 do 80 proc.

Prognoza pogody dla meteopatów 04.04
Prognoza pogody dla meteopatów 04.04

Autor: mm,js/ŁUD/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości