Król puszczy fika na polanie

Białowieski żubr poczuł wiosnę

Wystarczyło trochę słońca i ciepła, żeby wprawić w dobry nastrój nie tylko ludzi. Beztrosko zrobiło się także na obserwowanej przez kamerę Lasów Państwowych polanie w Puszczy Białowieskiej. Jednemu z leśników udało się wypatrzyć żubra, który wyraźnie poczuł wiosnę.

"Na polanie 4 stopnie i podobno dzisiejsza noc będzie ostatnią z ujemnymi temperaturami. Co prawda śnieg jeszcze zalega, ale jego zniknięcie to kwestia czasu" - napisali leśnicy na facebookowym profilu Żubry online, związanym z internetową transmisją z Puszczy Białowieskiej.

Beztroska zamiast majestatu

Wnioskując po zachowaniu jednego z żubrów, dotarło tam nie tylko ocieplenie, ale wręcz mocny powiew wiosny. Zwierzak znalazł miejsce wolne od śniegu, wywrócił się na grzbiet i porządnie wytarzał, wierzgając przy tym energicznie kopytami.

Uchwycone w obiektywie przez jednego z leśników chwilowe zerwanie z wizerunkiem majestatycznego króla puszczy przysporzyło żubrowi sporo sympatii. Komentarze pod zdjęciem na na profilu Żubry online pełne są zachwytów nad bohaterem fotografii i pochwał dla jej autora.

Transmisja z puszczańskiej polany

Pokazująca na żywo białowieskie żubry kamera jest zainstalowana na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk. To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego właśnie można liczyć na częstą ich obecność w tym rejonie.

W nocy obserwację umożliwiają niewidoczne dla zwierząt reflektory podczerwieni. Pod nieobecność żubrów można obserwować też korzystające z ich pożywienia jelenie, a także odwiedzające polanę zające, kuny i różne gatunki ptaków.

Autor: js//bgr / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości