Najnowsze

Najnowsze

Sprawdź, gdzie jest burza

Nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju.

Dingo pogryzł dwuletnie dziecko

Dwuletni chłopiec został pogryziony przez dingo i trafił do szpitala z ranami głowy i ciała. Do ataku doszło na jednej z australijskich wysp – Wielkiej Wyspie Piaszczystej.

Dlaczego niektórzy z nas są cały czas głodni?

Jeśli po spożyciu posiłku dość szybko zaczynasz znów odczuwać głód, być może cierpisz na spore wahania poziomu cukru we krwi. Międzynarodowy zespół naukowców wykazał, że u niektórych osób, w krótkim czasie po spożyciu śniadania wskaźnik ten rósł, a po kilku godzinach gwałtownie się zmniejszał. Tacy ludzie częściej sięgali po kolejny posiłek i spożywali więcej kalorii w ciągu dnia.

"My lekarze obserwujemy, że faktycznie alergicy mają większe szanse na łagodniejszy przebieg"

- Alergicy nie mają co się bać infekcji COVID-19. Nawet pacjenci z astmą oskrzelową nie są w grupie ryzyka cięższego przebiegu choroby, ponieważ biorą silne leki - uważa dr n. med. Iwona Poziomkowska-Gęsicka, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii. Zaznaczyła, że alergicy powinni pamiętać o regularnym przyjmowaniu swoich leków, ponieważ dzięki temu organizm jest w lepszej kondycji i szanse na lekki przebieg COVID-19 są większe.

Ile tyranozaurów mogło chodzić po świecie? Ta liczba robi wrażenie

Były wielkie, miały ogromne zęby i zniknęły z powierzchni Ziemi w okresie wielkiego wymierania kredowego. Tyranozaury (Tyrannosaurus rex) to jedne z najbardziej znanych dinozaurów. Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego oszacowali, ile osobników liczyła całkowita populacja populacja tych zwierząt, jaki zasięg geograficzny zajmowała, a także ile ważył i mógł żyć pojedynczy tyranozaur.

"Rzeka pełna mleka" popłynęła w Walii

Jedna z walijskich rzek w okolicach miejscowości Llanwrda niespodziewanie zmieniła kolor na biały. Wszystko za sprawą wypadku cysterny wiozącej mleko. Nagrania "rzeki pełnej mleka" szybko podbiły internet.

Wpływ pogody na rozwój epidemii COVID-19 w Polsce. Raport

Temperatura i wilgotność powietrza oraz nasłonecznienie zmieniają tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 - wynika z badań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Według naukowców można próbować stosować różne formy regionalnych ograniczeń epidemicznych na podstawie prognoz pogody.