Najnowsze

Najnowsze

Odnaleziono zaginioną rodzinę

Odnaleziono trzyosobową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Kraina ognia i lodu jest... zielona

Niemal bezchmurne niebo pozwoliło uchwycić z kosmosu rzeczywisty obraz Islandii. Mimo swojej nazwy, latem wyspa staje się całkowicie zielona, co nie oznacza, że temperatury zachęcają do spędzanie tam wakacji.

Miejscami słońce, miejscami burze

W poniedziałek nad Polskę północno-zachodnią i zachodnią nadciągnie polarno-morskie powietrze, które będzie odpowiadało za przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Za to na wschodzie szykuje się naprawdę pogodny początek tygodnia.

Najlepiej żeglować w Międzyzdrojach

Na żagle bardzo dobrze będzie wybrać się w poniedziałek w okolice Międzyzdrojów. Szczęściarzami będą się mogli nazwać także ci, którzy znajdą się na wschodnich i środkowych wodach pełnego morza. Przy brzegu Chorwacji raczej na początku tygodnia nie popływamy.

Nad Bałtykiem deszcze, burze, przejaśnienia

Plażowicze po zachodniej części Wybrzeża powinni być ostrożni. Tam lokalnie spadnie deszcz. Podobnie sytuacja będzie się przedstawiała w okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej, choć tam istnieje również wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Nad jeziorami zazwyczaj pochmurno, gdzieniegdzie deszczowo. W kurortach Europy i świata poopalamy się za to w pełnym słońcu.

Front się rozmywa, burze wygasają

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, burze uaktywniły się w niedzielę w godzinach popołudniowych na wschodzie kraju. Od południa grzmiało na Mazurach, Mazowszu, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Dopiero pod wieczór burze zaczęły wygasać.

Na plażach świata tłumy. Nie ma gdzie położyć ręcznika

Jak dotąd nie mieliśmy zbyt wielu okazji, żeby móc beztrosko wylegiwać się nad polskim morzem - wakacyjna pogoda nam nie dopisała. Odwrotna sytuacja panuje na plażach świata, gdzie nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika. We Włoszech, Hiszpanii i Chinach miejsce na piaszczystym brzegu to skarb.

Druga połowa sierpnia: ciepła, chwilami upalna

Druga połowa sierpnia okaże się ciepła, chwilami nawet upalna. Możemy liczyć na to, że na termometrach zobaczymy jeszcze w te wakacje 31 st. Celsjusza. Jednak nie nastawiajmy się na upały. Temperatury mogą też spaść. Nawet do 18 stopni.

Burza piaskowa przykryła ocean

Fragment Oceanu Atlantyckiego stał się niewidoczny z kosmosu. Przykryła go gruba warstwa pyłu znad Sahary, pochodzącego z charakterystycznej dla tego miejsca na ziemi, burzy piaskowej.

Burza szalała na Filipinach. Spłonęło 200 domów

13 sierpnia był pechowy dla mieszkańców Filipin. W nocy z piątku na sobotę nad wyspami przeszła burza. Jak dotąd władze donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, jednak ostrzegają, że może ich być więcej. Nadal trwa szacowanie strat.

Czekolada może zastąpi krem z filtrem

Jedzenie gorzkiej czekolady chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym - uważają badacze z kanadyjskiego uniwersytetu Laval. Jak podały kanadyjskie media, wkrótce zaczną się testy, które mają potwierdzić tę tezę.

Wasyl na plaży. Czeka na słońce i dokarmianie

Polskie Wybrzeże o poranku spowite było mgłą. Plażowicze na termometrach zobaczyli tylko 16 kresek. Na szczęście z godziny na godzinę pogoda będzie się poprawiać. Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo, na bieżąco relacjonuje stan wakacyjnej aury nad polskim morzem.

Wiatr przewrócił scenę podczas koncertu. Są zabici i ranni

Silny wiatr towarzyszący burzy, przewrócił scenę, pod którą bawiły się tłumy miłośników country. Cztery osoby zginęły, a około 40 zostało rannych. Władze poinformowały, że ofiar może być więcej - część rannych jest w ciężkim stanie. Do zdarzenia doszło w Indianapolis w USA.

Wakacje z burzami

Pogoda w długi weekend w wielu miejscach Polski jest wyjątkowo niewakacyjna. Burze, ulewy, grad, a nawet trąby powietrzne dokumentują Reporterzy 24.

Trąby powietrzne nad Polską

Długi weekend w wielu rejonach Polski rozpoczął się od intensywnych nawałnic i ulew. W niektórych miejscach pojawiły się nawet trąby powietrzne. Reporterzy 24 nadsyłają i zamieszczają materiały z "kaprysami" pogody.

Perfekcyjna pełnia i... samolot

W nocy z soboty na niedzielę obserwowaliśmy wyjątkową pełnię Księżyca. Satelita znalazł się dokładnie na przeciwko Słońca już o 20:57, a jego bardzo jasna, okrągła tarcza była widoczna całą noc. Reporterowi 24 udało się sfotografować nie tylko niezwykłą pełnię, ale też samolot na jej tle.

Bałtyk łagodny, choć burzowy

Nad polskim morzem pogoda zróżnicowana. Synoptycy zapowiadają i burze, i przejaśnienia. Wiatr nie będzie szczególnie łaskawy dla żeglarzy. Nad większością polskich akwenów jego siła nie przekroczy 3 st. Beauforta.

Zachód Wybrzeża stworzony do plażowania

Przed plażowiczami, przynajmniej tymi wypoczywającymi na zachodzie Wybrzeża, bardzo pogodny i ciepły dzień. Na wschód od Ustki, a także nad jeziorami, nie będzie już tak ładnie - tam synoptycy zapowiadają burze i deszcz, choć niewykluczone są przejaśnienia. Dużo lepiej przedstawia się sytuacja na plażach świata.

Ponure, mroczne, zjawiskowe

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Udało Wam się zobaczyć Perseidy?

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

Susza i głód w Kenii. Umierają dzieci i dorośli

Susza, z którą zmagają się w tym roku Afrykańczycy, zbiera śmiertelne żniwo. W kenijskim regionie Turkana z wycieńczenia i głodu zmarło w ostatnim czasie 14 osób. Niedożywienie dzieci sięga poziomu 37 proc.

Zobacz starcie na śmierć i życie

Prawa natury są brutalne. "Żeby przeżyć, trzeba..." - napisał Reporter 24 janusz771 w opisie swoich zdjęć, na których widać zaskrońca połykającego dużo grubszą od niego ropuchę.

Dokument w TVN Meteo - życie na skraju

TVN Meteo prezentuje kolejne znakomite filmy dokumentalne. Już w niedzielę będziecie mogli zobaczyć dwie produkcje o życiu u granic: "Zagrożone gatunki: słonie:" oraz "Malediwy: raj przed katastrofą".

Embrion, który ma 78 mln lat

Embrion małego plezjozaura odnaleziony w szczątkach matki. Amerykańscy paleontolodzy znaleźli dowód na to, że morskie giganty żyjące w mezozoiku wydawały na świat żywe potomstwo. Do tej pory uważano, że jak większość ich pobratymców, plezjozaury wykluwały się z jaj.

Ujeżdżają 10-metrowe fale

Najlepsi surferzy świata zjechali w piątek do Peru, by wziąć udział w zawodach Billabong Pico Alto 2011. Są to mistrzostwa, którym towarzyszą gigantyczne, 10-metrowe fale u wybrzeża Limy.

Monumentalny burzowy balet

Część osób, w tym ja, uwielbia burze. Niesamowite i prawie monumentalne zjawisko – zwłaszcza w nocy. Te błyskawice malujące niebo w wielobarwne obrazy, deszcz to muzyka - ileż tam harmonii a zarazem dynamiki, wiatr – twórca niesamowitego baletu przyrody.

Pająk-biedronka zamieszka w butelce

Zwiększa się populacja jednego z najrzadszych pająków w Wielkiej Brytanii, tzw. poskocza krasnego. To doskonała wiadomość dla arachnologów - brytyjscy badacze obawiali się, że gatunek niebawem wymrze. Teraz, dzięki pracownikom rezerwatu w brytyjskim Dorset, poskocze będą mogły żyć i rozmnażać się w doskonałych warunkach.